Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Šachový Prešov Open po desiatykrátVytlačiť
 

Prvé rošády jubilejného desiateho ročníka šachového turnaja Prešov Open začnú vo štvrtok 3. augusta. Organizátori očakávajú cez sto účastníkov. Šachový Prešov Open po desiatykrát

Prešovský šachový turnaj, ktorý sa uskutočňuje pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej,  sa už pevne usadil v kalendároch ostrieľaných i menej skúsených šachistov. V metropole Šariša sa uskutoční už po desiaty krát. „Počas jeho existencie do Prešova zavítalo už niekoľko stoviek priaznivcov tejto kráľovskej hry najmä z radov mladšej generácie zo Slovenska i zahraničia. V minulom roku nový, skrátený formát – 7 kôl namiesto 9  a polovičný počet dní 4 -  prilákal na štart rekordnú účasť 80 hráčov z 5 štátov – Francúzska, Poľska, Česka, Ukrajiny a samozrejme domácich,“ uviedol riaditeľ turnaja Jaroslav Bánoci.

„V tomto roku už evidujeme 78 prihlásených z Poľska, Česka, Ukrajiny a samozrejme aj zo Slovenska. Očakávame teda rekordnú účasť 90 až 100 hráčov,“ dodal.

Hrá sa v priestoroch bývalého hotela Senátor od štvrtku 3. augusta, od 10.00 h. V piatok 4. augusta večer bude, ako sprievodný program, Bleskový turnaj na Vodárenskej veži, spojený aj s výstupom na túto dominantu.

„Veríme, že aj s podporou mesta Prešov, Krajského šachového zväzu a reklamných partnerov toto podujatie svojou úrovňou a úspešným priebehom obohatí aj Prešovské kultúrne leto a prispeje k oslavám 770. výročia mesta Prešov,“ doplnil Jaroslav Bánoci.  


 
 
ÚvodÚvodná stránka