Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Rozširovanie služieb pre prešovských seniorovVytlačiť
 

V Prešove pribudli dva nové denné stacionáre. Kapacita tejto služby sa tak zvýši o ďalších 45 miest. Sávnostným prestrihnutím pásky sa dnes otvorili priestory v Nákupnom stredisku Opál a v Dennom centre Sabinovská.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová dnes spolu s poslancamOtvorenie denných stacionárov, Prešovi MsZ a pracovníčkami sociálneho odboru MsÚ oficiálne otvorili priestory dvoch denných stacionárov. Prvý, s kapacitou 15 miest mesto zriadilo v existujúcom Dennom centre na Otvorenie denných stacionárov, PrešovSabinovskej ulici, služby pre 30 seniorov budú poskytované v priestoroch NS Opál na Sekčove.

Ide o službu, pomocou ktorej mesto pomáha udržať ľudí čiastočne odkázaných na pomoc inej osoby v domácom prostredí,“ pOtvorenie denných stacionárov, Prešovovedala primátorka a dodala, že mesto chce s týmto službami pokračovať aj v iných mestských častiach. Zároveň poďakovala aj zastupiteľstvu pri schvaľovacích procesoch a ocenila prácu odborných zamestnancov, vďaka ktorým sa tento priestor podarilo pretvoriť do súčasnej podoby.Otvorenie denných stacionárov, Prešov

Stacionáre v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta budú slúžiť odkázaným občanom, klientom bude zabezpečená strava a pitný režim, špecializované poradenstvo napr. z oblasti právnej či medicínskej, terapeutické i fyzioterapeutické služby, zabezpečený bude celodenný program.  Stacionáre budú Otvorenie denných stacionárov, Prešovotvorené denne v čase od 8.00 h do 16.30 h.

Náklady predstavovali sumu cca 10.000 eur, veľa prác sa realizovalo vo vlastnej réžii. Súčasťou stacionárov je spoločenská a rehabilitačná miestnosť, kuchyňa, šatňa, zázemie pre personál. Práce zahŕňali aj rekonštrukciu toaliet a spŕch, priestory sú vybavené aj polohovacími kreslami, športovým náčiním či spoločenskými hrami. Klientom na Sabinovskej Otvorenie denných stacionárov, Prešovulici je navyše k dispozícii aj záhrada i detský kútik, kde môžu tráviť čas so svojimi vnúčatami a rodinným príslušníkmi. 

Denný stacionár v NS Opál dnes posvätil gréckokatolícky farár zo Sekčova Rastislav Baka. Prvý denný stacionár s kapacitou 15 miest mesto otvorilo vlani v priestoroch ZpS Náruč.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka