Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Rekonštrukcia velodrómu bude pokračovaťVytlačiť
 

Pracovné rokovanie na prešovskom velodróme určilo ďalšie priority jeho ďalšej rekonštrukcie.  

„Chceme velodróm sfunkčniť a upraviť tak, Rekonštrukcia velodrómu bude pokračovaťaby bol dôstojným miestom pre organizovanie cyklistických pretekov,“ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová počas pracovného rokovania k revitalizácii cyklistického štadióna.

Pracovníci mestského úradu spolu s projektantmi priamo na velodróme zhodnotili stav jednotlivých objektov a zhodli sa na prioritách rekonštrukcie. Doplniť by sa tak mala strecha nad vjazdom do tunela vedúceho popod cyklistický ovál k budove zázemia, rekonštrukciou prejde kanalizácia, vybuduje sa potrebné depo a dokončí sa oprava poškodených častí oválu. Navrhnutá je tiež oprava miest pre divákov, kde by mali pribudnúť sedadlá, resp. drevoplastové sedenia.

Mesto v tomto roku v rozpočte vyčlenilo na rekonštrukciu velodrómu 200 000 eur.

V roku 2016 dostal cyklistický ovál nový nábehový „koberček“, ktorý umožňuje plynulý výjazd na dráhu, na ktorej boli opravené viaceré bodové chyby. Okrem toho celý ovál dostal nové mantinely z drevoplastových dosák, pričom príslušná kovová konštrukcia bola opieskovaná a vynovená náterom. Doplnené boli aj dve chýbajúce brány, ktorými sa na ovál vchádza. Mesto do týchto prác investovalo 81 839,23 eura s DPH.

Okrem toho správca cyklistického areálu, spoločnosť Prešov Real, vlani zabezpečil vybudovanie vodovodnej prípojky, čo tiež prispieva k funkčnosti tohto športoviska.

Už koncom mája tohto roku sa na velodrome uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v kategóriách žiaci, kadeti a juniori.

Rekonštrukcia velodrómu bude pokračovať Rekonštrukcia velodrómu bude pokračovať

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka