Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Radosť z novoročných darčekov Vytlačiť
 

Vianoce v Prešove neskončili.  Seniori dostali ďalšie darčeky – mesto ich potešilo nástrojmi, ozvučovacou technikou a dostanú aj nové kroje.

Seniorov z prešovských denných centier dnes Radosť z novoročných darčekov na pôde radnice čakalo prekvapenie v podobe štyroch obrovských škatúľ. Tie si spočiatko len zvedavo obzerali. Čo sa v nich skrýva prezradila až primátorka Andrea Turčanová: „Podporili sme vaše hudobné nadanie, ktoré rozvíjate v denných centrách. Dostávate potrebné nástroje i techniku, aby ste svojimi vystúpeniami mohli naďalej spestrovať dianie v našom meste.

Zástupcovia denných centier a denných stacionárov sa tak tešia z klávesových harmoník a z ozvučovacej techniky, potrebnej pre činnosť súborov, ktoré v nich pôsobia.

Radosť z novoročných darčekov

Nová technika tak poputuje do denných centier  Radosť z novoročných darčekov Družba a Nižná Šebastová, z harmoník sa zasa potešia v denných stacionároch Sabinovská a Opál. Nové kroje navyše poputujú nielen k súborom v týchto denných centrách a stacionároch, ale aj k seniorom na Jiráskovu ulicu. 

„Ďakujem za všetkých seniorov, ktorým to, čo dostávame bude slúžiť. Za sedemnásť rokov, koľko funguje náš súbor Rozkvet, sme si totiž všetko kupovali sami. Je to pre nás veľká pomoc,“ poďakovala členka súboru Mária Paľová. 

Radosť z novoročných darčekov  Radosť z novoročných darčekov Radosť z novoročných darčekov  Radosť z novoročných darčekov

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka