Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Projekt Detská atletika učí deti športovaťVytlačiť
 

Prešovské školy a atletické škôky majú za sebou druhé kolo podujatia Bavme deti športom.

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť – známe príslovie je ako ušité na projekt Detská atletika. V rámci neho sa uskutočnilo aj podujatie Bavme deti športom, kde súťažia  deti z prešovských základných škôl a atletických škôlok z prešovského kraja. Ide o iniciatívu Slovenského atletického zväzu, ktorej cieľom je ponúknuť rodičom a ich deťom novú možnosť rozvoja pohybových schopností v podobe pravidelnej celoročnej športovej aktivity.

Projekt Detská atletika učí deti športovať

Aj druhé kolo súťaže Bavme deti športom malo, športovú atmosféru. Z prešovských škôl sa zúčastnili ZŠ Sibírska, Mukačevská, Šmeralová, Prostejovská, Kúpeľná, Matice Slovenskej, Mirka Nešpora, ČS Armády a Šrobárová.

Z atletických škôlok si medzi sebou zmerali sily AŠ Šport Hrou Prešov, Stará Ľubovňa, Bardejov a Vysoké Tatry. Úžasná atmosféra vyčarila úsmev na tvári každému športovcovi.

Hlavný usporiadateľ Slovenský atletický zväz priniesol možnosť deťom v Prešove a okolí zašportovať si a spoznať nových priateľov. Na organizácii podujatia sa však podieľali aj mesto Prešov, ZŠ Sibírska a atletický klub Šport Hrou. Jednotlivé disciplíny pomáhali rozhodovať študenti FŠ PU.

Už teraz sa deti tešia na 3. kolo, ktoré sa uskutoční 19.01.2018. 

Viac o projekte: Detská atletika

Výsledky

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka