Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Primátorka s prešovskými školákmi otvorila školský rokVytlačiť
 

Primátorka Andrea Turčanová na začiatku školského roka privítala deti v dvoch prešovských školách.

Primátorka s prešovskými školákmi otvorila školský rok„Prázdniny skončili, no ja pevne verím, že tento školský rok bude pre vás zábavný, že sa budete tešiť do školy nielen aby ste sa niečo nové naučili, ale hlavne na kamarátov a na skvelých učiteľov,“ pozdravila žiakov primátorka Andrea Turčanová, ktorá otvorenie školského roku prežila s deťmi dvoch z dvadsiatich prešovských základných škôl.

Tak v ZŠ Kúpeľná, ako aj v ZŠ Májové námestie ju privítala vzrušená vrava žiakov, ktorí si rozprávali prázdninové zážitky, nerozhodné kroky prvákov hľadajúcich svoje triedy či hrdosť ich rodičov, ale aj nadšenie učiteľov, pre ktorých je nový školský rok ďalšou výzvou pre vzdelávania novej generácie. Pre niektorých to bol nový začiatok, pre ďalších pokračovanie pre všetkých zasa malý sviatok, otvárajúci ďalšiu etapu života.

Deti vítali príjemné, upravené priestory – v ZŠ Kúpeľná stihli napríklad vymeniť vzduchotechniku v školskej jedálni, zrekonštruovať rozvody vody a kompletne vymeniť podlahy v piatich triedach. „Verím, že škola nebude len vzdelávacou inštitúciou, ale hlavne bezpečným prostredím, kde sa budú deti cítiť dobre,“ pripomenula riaditeľka ZŠ Májové námestie Dana Štucková.

ooo

Do dvanástich základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov v školskom roku 2017/2018 nastúpilo celkovo 6844 žiakov (vlani 6849). Prvákov je z nich 779, deviatakov 683. V Prešove je tiež deväť neštátnych základných škôl.

Do dvadsiatich materských škôl pod zriaďovateľskou pôsobnosťou mesta Prešov dnes prišlo 2170 predškolákov (je to ešte stále pohyblivý údaj - k 1. 9. 2017 ich bolo napríklad zapísaných 2610 – úplne presné počty budú známe po 15.9.2017). Vlani bolo v škôlkach 2597 detí.  Do materských škôl rodičia zapísali 770 nových detí.

V školských kluboch bude 2395 žiakov, ktoré budú v 85 oddeleniach. Oproti minulému roku je to o 105 detí viac.


 
 
ÚvodÚvodná stránka