Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Príležitosť pre mladé talenty: Mesto Prešov podpísalo Memorandum o spolupráci so SPŠ elektrotechnickou v PrešoveVytlačiť
 

Viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba a riaditeľ Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove Slavomír Kožár podpísali Memorandum o spolupráci. Spoločne tak chcú podporiť rozvoj Prešova ako Smart City a dať šancu mladým talentovaným študentom.

Príležitosť pre mladé talenty: Mesto Prešov podpísalo Memorandum o spolupráci so SPŠ elektrotechnickou v PrešoveMemorandum o spolupráci podpísali počas finálového kola robotickej súťaže LEGObot, ktorá sa uskutočnila 30. mája 2019 v OC Eperia v Prešove.

„So SPŠ elektrotechnickou aktívne spolupracujeme pri mnohých projektoch a LEGObot je jedným z nich. Vlani sa nám úspešne podarilo rozbehnúť aj prvý Šarišský Hackathon. Škola dosahuje vynikajúce výsledky aj na medzinárodnej úrovni. Toto memorandum je výsledkom našej spoločnej iniciatívy podporovať mladé talenty. Je zároveň aj ďalšou príležitosťou pre nové nápady študentov, ktorí sa tak môžu aktívne zapájať do fungovania mesta a prostredníctvom nových technológií sa podieľať na rozvoji Prešova ako smart city,“ uviedol viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Príležitosť pre mladé talenty: Mesto Prešov podpísalo Memorandum o spolupráci so SPŠ elektrotechnickou v PrešoveMesto a škola chcú vzájomne podporovať pedagogicko-inovačnú činnosť, a podporiť tak rozvoj Prešova ako Smart City efektívnym prepojením učenia s praxou.

Predmetom Memoranda je spolupráca v rámci odborného vzdelávania so zameraním na elektrotechniku, informačné a sieťové technológie, IT manažment procesov, ale aj vzájomná spolupráca pri realizácii programov, projektov a aktivít,  podpora a propagácia vzdelávacích programov či organizácia a zabezpečenie praktického vyučovania.

Príležitosť pre mladé talenty: Mesto Prešov podpísalo Memorandum o spolupráci so SPŠ elektrotechnickou v PrešoveŠtudenti teda môžu pracovať na konkrétnych úlohách a pomôcť mestu svojím pohľadom na problematiku, novým nápadom či riešením. Pedagogickí zamestnanci školy zas budú aktívne komunikovať s poverenými zamestnancami MsÚ, a konkrétne úlohy budú môcť zapojiť aj do vyučovacieho procesu.

SPŠ elektrotechnická a mesto Prešov si tak budú vzájomne vymieňať skúsenosti a príklady odbornej praxe, vzájomne propagovať a podporovať svoje aktivity a projekty, spolupracovať pri organizovaní podujatí, ale aj pri príprave spoločných projektov.


 
 
ÚvodÚvodná stránka