Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Príďte si po dobrú náladu do CaraffkyVytlačiť
 

V Caraffovej väznici môžete od 15. februára zažiť ďalšiu jedinečnú výstavu. Tentoraz bude plná optimistických diel talentovanej maliarky Zuzany Kaliňakovej, ktorá svoje diela vystavuje nielen na Slovensku, ale aj v európskych galériách.

Príďte si po dobrú náladu do CaraffkyVýstava s jednoduchým, ale výstižným názvom HAPPY predstavuje časť tvorby Zuzany Kaliňákovej, absolventky VŠVU, ateliéru Prof. Vladimíra Popoviča. Zahŕňa vizuálne atraktívne, optimistické, minimalistické a abstraktné diela.  Návštevníci výstavy neuvidia klasickú maľbu, práve naopak, autorská technika spracovania presviedča o súdobej tvorbe.

Zuzana Kaliňaková sa narodila v roku 1982 vo Svidníku. V roku 2007 získala titul Mgr. art na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2009 - 2014 pôsobila ako umelkyňa v zahraničí (Írsko, Rakúsko).

Autorkine diela boli vystavené v mnohých galériách v Rakúsku, Slovinsku, Taliansku, Francúzsku i Španielsku.

Jej najnovšie diela sú od roku 2013 zastúpené v múzeách a súkromných zbierkach, ako napr. v Santa Monica (Kalifornia), Colection Électricité de France (Marseille) alebo Collezione FAVA (Trento). V roku 2014 boli jej práce okrem iného predstavené v Paláci Kultúry v Ateneo de Madrid (Sala Prado). V roku 2016 však vystavovala aj doma na VI. Bienále voľného výtvarného umenia. V súčasnosti pripravuje samostatné výstavy na Slovensku i v zahraničí.

Kurátorom výstavy je akademický maliar doc.Peter Kocák, PhD.

Vernisáž výstavy HAPPY sa uskutoční v piatok 15. februára o 17.00 v Galérii v Caraffovej väznici. Jedinečné diela si môžete prísť do priestorov galérie pozrieť až do 15. marca.


 
 
ÚvodÚvodná stránka