Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Pridajte sa aj Vy bežať za chudobných do VatikánuVytlačiť
 

ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – RÍM  - VATIKÁN 2017

1790 km

od 9. 11. Do 18. 11. 2017

Na jeseň v roku 2016 túto trasu prebehol farár Peter Gombita. Tohto roku sa rozhodol pokračovať a vytvoriť tradíciu. Zmenou je, že pripravovaný beh už bude štafetovým behom, kde sa jednotlivci i skupiny zúčastnia behu podľa vlastných možností a schopností. Bežec si môže vybrať dĺžku trate, rýchlosť, miesto, kde sa pripojí i počet štafetových úsekov, ktoré chce zabehnúť.

Každý bežec po prihlásení na beh podpíše priamo na mieste pred behom “ Vyhlásenie o zdravotnom stave”. Dôležité je, aby každý bežal toľko, koľko mu urobí radosť.

"Našou snahou je  neustále upriamovať pozornosť ľudí zo Slovenska a sveta na problém chudoby. Mottom tohto behu je  “Všímať si chudobu vo svojej bezprostrednej blízkosti”.  Úprimne veríme, že ak si začneme všímať chudobných vo svojej rodine, na pracovisku, v susedstve, medzi priateľmi a  ak týmto, často  “tichým chudobným”, pomôžeme či poradíme, zachránime ich od väčšieho úpadku a biedy," uvádza sa v oslovení pripojiť sa.

Organizátori pobežia v tričkách s nápisom „Pomôžte chudobným“ a  tak, ako sa snažíme pomáhať ľudom v krajnej núdzi a ľuďom bez domova v neziskovej organizácii Oáza – nádej pre nový život, n.o., tak je cieľom pomáhať aj prostredníctvom tohto štafetového behu. Kto chce, môže si také tričko obliecť spolu s organizátormi.

"Ľudia bez peňazí sú rovnocenné ľudské bytosti a my sa snažíme, aby sme si všetci našli vo svojom srdci kúsok miesta pre tých, ktorí si už často nedokážu pomôcť sami. Pomoc môže byť rôzna – od pracovnej príležitosti, financií, po materiál, trvanlivé potraviny, dobrovoľníctvo atď," doplňajú organizátori.

Okiaľ - pokiaľ:

Štart je 9. 11. 2017 o 10.00 hod. na Hlavnej ulici v Košiciach pred Vedeckou knižnicou.

Cieľ je vo Vatikáne 18.11.2017 – teda v predvečer Svetového dňa chudobných,

ktorý pápež František vyhlásil tohto roku po prvý raz.

POBEŽTE TIEŽ

Terén:

Pobeží sa po cestách 1., 2. a 3. triedy (mimo diaľníc), po asfaltovom povrchu. Budú hory aj doly, ale aj rovinky.

Mapa trasy, nahlasovanie:

Kliknutím sa dostanete na našu Fb stránku a v spodnom riadku je modrým:

https://sk.mapy.cz/zakladni

po rozliknití ste tu a môžete si mapu približovať a zvačšovať:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=279777685844462&id=273732369782327&hc_location=ufi

Hlásenie uľahčí aj opis trasy a jej číslovanie – podľa toho sa môžu záujemcovia nahlasovať na horeuvedenom maile:

Priezvisko, meno, vek, číslo úseku (štafety), počet km (naraz), počet štafiet, predpokladaný čas za 1 štafetu, kontakt mail a č.mobil:

Napr: Novák Ján, vek 37; číslo úseku 5; 10 km; 1,5 hod.;

Blažená Blažena; vek 55, číslo úseku 18; 5 km; 30 min;                                                             19; 5 km; 30 min

Viac na: Oáza Nádej

Štafetový beh


 
 
ÚvodÚvodná stránka