Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto PrešovVytlačiť
 

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.  

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto PrešovV historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Všetci spoločne absolvovali pracovný obed, po ktorom nasledovala krátka prehliadka po prešovskej Hlavnej ulici. 

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, čím žije mesto Prešov a celý okolitý región. Počas stretnutia s predstaviteľmi regiónu preberali napríklad problematiku odlivu kvalifikovaných ľudí na západ a možnosti vytvárania atraktívnych pracovných príležitostí, s čím úzko súvisí dlhodobo odkladaná výstavba rýchlostnej cesty R4.  Všetci sa zhodli na tom, že metropole Šariša veľmi chýba diaľničné prepojenie so susedným Poľskom, čo má negatívny dopad na všetkých obyvateľov. Zaoberali sa aj témami z oblasti zdravotníctva, školstva, životného prostredia a nevynechali ani život národnostných menšín v našom meste.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto PrešovPrezidentka vyjadrila pozitívny vzťah k Prešovu a zároveň vyzdvihla potenciál rozvoja cestovného ruchu na úrovni celého kraja. „Prešov je krásne, prosperujúce mesto a Prešovský kraj ponúka veľmi veľa zaujímavých turistických atrakcií. Oplatí sa sem vybrať,“ zdôraznila prezidentka, Zuzana Čaputová.

Primátorka sa prezidentke poďakovala za to, že jej nie sú ľahostajné problémy s ktorými musia samosprávy zápasiť na miestnej aj regionálnej úrovni. Mestám totiž často pribúdajú kompetencie, ale nie vždy sú s tým spojené aj potrebné zdroje. „Som veľmi rada, že pani prezidentka prišla do nášho mesta a s veľkým záujmom si vypočula všetko čo nás trápi," uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová. 

„Budem sa snažiť byť nápomocná pri rozhovoroch s predstaviteľmi jednotlivých rezortov a byť tak trochu hlasom Prešova, aby sa kľúčové oblasti fungovania mesta, ktoré ešte nie sú vyladené optimálne, ešte viac posunuli," prisľúbila prezidentka.

Prezidentka Slovenskej republiky si z Prešova na pamiatku odniesla aj krásny dar v podobe ručne maľovaného obrazu s motívom centra mesta od lokálneho umelca.

Vladimír Tomek

hovorca mesta Prešov


 
 
ÚvodÚvodná stránka