Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovským školákom začínajú prázdninyVytlačiť
 

Tento týždeň sa so školským rokom 2017/2018 rozlúči sedem tisíc prešovských školákov a školáčok. Čaká ich zaslúžené prázdninové voľno, množstvo letných príležitostí a zážitkov, kým opätovne v septembri zasadnú do školských lavíc. 

Prešovským školákom začínajú prázdninyV školskom roku 2017/2018 v 12 ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov si koncom týždňa prevezme vysvedčenia 6 969 školákov v 333 triedach. Po 188 vyučovacích dňoch si tak môžu užiť zaslúžené dva prázdninové mesiace. Na ne sa určite teší aj 2 584 prešovských škôlkarov, na ktorých tento školský rok dohliadalo a vzdelávalo 267 pani učiteliek.

Obdobie nasledujúcich prázdninových ôsmich týždňov sú pripravené prešovské MŠ postarať sa o najmladšiu generáciu, aby trávili letné dni nielen bezpečne, ale predovšetkým zmysluplne. Od 2. júla do 24. augusta budú v prevádzke najmenej 3 materské školy v rôznych mestských častiach, aby rodičia mali možnosť najvhodnejšieho výberu. Od 27. augusta bude následne všetkých 20 MŠ v plnej prevádzke vítať svojich škôlkarov. V lani počas letných prázdnin navštevovalo materské školy 957 detí.

V končiacom školskom roku bolo v Prešove otvorených 12 základných škôl, 20 materských škôl, 3 základné umelecké školy (ZUŠ J. Pöschla, ZUŠ M. Moyzesa, ZUŠ Októbrová) a ABC - Centrum voľného času.

Uplynulý školský rok bol bohatý aj na viaceré triumfy našich školákov v rôznych olympiádach, súťažiach, ale aj na podujatia v réžii našich materských, základných či umeleckých škôl. Za výchovno-vzdelávacie a mimoškolské aktivity, prezentáciu školy a mesta Prešov bola všetkým v rámci koncoročnej porady riaditeľov škôl vyjadrená vďaka a úcta aj vo forme odprezentovania TOP akcií našich škôl i vo forme odovzdávania ďakovných listov. Sumár vo forme krátkych videí je možné pozrieť si oficiálnom Youtube kanále Mesta Prešov.

K významným počinom doznievajúceho školského roka patrí aj Metodický deň uskutočnený v marci, ktorý možno považovať za ďalšiu dvihnutú latku vo vzdelávaní. Odborní lektori a lektorky po vlaňajšom pilotnom ročníku na 16 „stanovištiach“ vzdelávali a školili tento rok vyše 430 pedagogických a výchovných zamestnancov. Výstupom je aj vydaná brožúra, ktorá je v elektronickej verzii dostupná na stránke Školského úradu.

V nasledujúcom školskom roku čaká 328 tried na 6 962 školákov a brány škôlok sa v septembri otvoria pre 2 613 škôlkarov. Tieto počty sú orientačné, konečné čísla budú známe až po uskutočnení zberu údajov po 15. septembri.

Súvisiace odkazy:


 
 
ÚvodÚvodná stránka