Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovský gospel striebornýVytlačiť
 

Zlato v hrdlách má prešovská gospelová formácia G.O.D.´s. Skupina sa na medzinárodnej súťaži umiestnila na striebornej priečke.

Prešovský gospel striebornýDomov sa vracajú s medzinárodným úspechom. Reč je o prešovskej gospelovej skupine G.O.D.´s, ktorá sa pred pár dňami vrátila zo súťaže v Budapešti so striebrom. Tento úspech, o ktorý Prešovčania bojovali s desiatkami speváckych zborov z celej Európy, im dodal ďalšiu energiu a inšpiráciu do ich umeleckej činnosti.

Súťažilo sa viac dní, a to s medzinárodnou účasťou ako Česko, Španielsko, Portugalsko, Estónsko, Maďarsko, Rakúsko, Turecko, Fínsko, Nemecko, atď.,“ uviedol Erik Holovka zo skupiny. „Síce nám chýbalo len 0,9 boda do zlata, ale aj tak sme si odniesli ako jediní striebro v desiatom, teda najlepšom leveli, čo je úplne super,“ opísal atmosféru výsledkov s nadšením Erik. „Touto cestou ešte raz veľké ďakujem za podporu mestu Prešov, sme radi, že aj vďaka tomu sa nám podarilo evanjelizovať a spropagovať Slovensko a ešte aj s pekným umiestnením,“ dodal na záver prešovský spevák.

Vokálna skupina G.O.D´s. je 6 členné vokálno-inštrumentálne zoskupenie mladých ľudí zapálených pre americký gospel, menovite sú to Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurašková, Klaudia Krivá, Janka Petríková. Interpretujú skladby Kirka Franklina, Whitney Houston, Take 6 atď. Na svojom konte majú títo prešovskí speváci významné ocenenia, napr. dvojnásobný absolútny víťaz festivalu POĽSKO KETY 2013 a 2016, držitelia ceny GRAND PRIX.

Prešovský gospel strieborný, zdroj: fb G.O.D.´s 2017

Prešovský gospel strieborný, zdroj: fb G.O.D.´s 2017

Prešovský gospel strieborný, zdroj: fb G.O.D.´s 2017


 
 
ÚvodÚvodná stránka