Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovskí žiaci v LotyšskuVytlačiť
 

Žiaci ZŠ Šmeralova sa zúčastnili druhého medzinárodného stretnutia študentov v Lotyšsku. Spolu si zašportovali a spoznávali miestne zvyky.

Žiaci ZŠ Šmeralova na návšteve v LotyšskuVybraní žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka ZŠ Šmeralova sa na prelome mája a júna,  spolu s riaditeľom školy Ľubomírom Bodnárom a zástupkyňou Katarínou Tuhrinovou, zúčastnili druhého medzinárodného stretnutia študentov v lotyšskom Daugavpils. Už v nedeľu 27. mája sa skoro ráno vybrali na 18-hodinovú cestu cez Poľsko a Litvu až do cieľa v Daugavpils.

Prvý oficiálny deň mítingu sa niesol v znamení zaujímavých aktivít zameraných na spoznávanie a zoznamovanie sa s účastníkmi a školou v Daugavpils. Nasledujúce dni boli takisto obohacujúce, a to nielen pre žiakov, ale aj pre sprevádzajúcich učiteľov. Žiaci si vyskúšali futbal v ZORB guliach a stretli sa s futbalistami miestneho futbalového tímu. Účastníci prezentovali svoj talent v športe, kultúre a spoznávali aj miestne zvyky. 

Žiaci ZŠ Šmeralova na návšteve v LotyšskuV októbri tohto roka bude ZŠ Šmeralova organizovať tretí míting v Prešove, v rámci ktorého plánujú učitelia a žiaci pripraviť množstvo zaujímavých aktivít. Súčasťou pripravovaných aktivít bude aj stretnutie účastníkov na radnici s predstaviteľmi mesta, s ktorého podporou sa tento projekt realizuje. 

Implementáciu projektu podporujú Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu, mesto Prešov a rodičia žiakov ZŠ Šmeralova.

Ľubomír Bodnár


 
 
ÚvodÚvodná stránka