Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovskí žiaci sa do školy môžu vybrať na bicykliVytlačiť
 

Celonárodná kampaň Do školy na bicykli odštartovala už svoj 3. ročník. Pre školákov z celého Slovenska tak môže získať cesta do školy nový rozmer.

Od 21. do 25. mája môžu slovenskí školáci prevetrať svoje bicykle v rámci cyklistickej kampane Do školy na bicykli. Cieľom tejto súťaže je podporiť zdravie detí, zvýšiť ich fyzickú aktivitu a urobiť ich každodennú cestu do školy zábavnejšou.

Prešovskí žiaci sa do školy môžu vybrať na bicykliProjekt Do školy na bicykli je spustený popri kampani Do práce na bicykli, ktorej zámerom je motivovať aj rodičov a všetkých dospelých, aby pohyb zaradili do svojho životného štýlu. Obe kampane sú vhodné pre celú rodinu a snažia sa podporiť cyklistickú dopravu ako ekologickú a zdraviu prospešnú alternatívu voči motorovej doprave.

Školy, ktoré sa do projektu zapoja, môžu medzi sebou súťažiť v počte žiakov, ktorí do školy prídu na bicykli, ale aj v súťažných aktivitách, ktoré kampaň sprevádzajú.

Prešovskí žiaci sa do školy môžu vybrať na bicykliJednou z nich je súťaž o najkreatívnejšiu aktivitu v rámci kampane. Škola, ktorá sa do projektu zapojí, môže zverejniť fotku alebo video akejkoľvek cykloaktivity na facebookovej stránke súťaže www.facebook.com/doskolynabicykli. Na sociálnych sieťach sa neskôr uskutoční hlasovanie o tú najoriginálnejšiu. Súťaží sa o hodnotné ceny.

Ospravedlnenka od Sagana

Slovenských žiakov motivoval k zapojeniu do tejto kampane aj trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan. Každý žiak, ktorý príde do školy na bicykli, dostane špeciálnu kartu Petra Sagana, s ktorou môže počas dňa odmietnuť zlú známku z ľubovoľného predmetu.

Všetky ďalšie informácie o kampani nájdete na webovej stránke http://doskolynabicykli.eu.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka