Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovskí volejbalisti zdolali Košice, v play-off si to rozdajú so SvidníkomVytlačiť
 

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov privítali v poslednom, 6. kole nadstavbovej časti východniarskeho rivala z Košíc, ktorému po tesnom finále Slovenského pohára, mali čo vracať.

Prešovskí volejbalisti zdolali Košice, v play-off si to rozdajú so SvidníkomKeďže k zmenám v tabuľke už dôjsť nemohlo, tak obaja tréneri dostali priestor na posledné vyladenie formy pred play-off. Po dokonalom obrate sa z víťazstva radovalo domáce mužstvo, ktoré výkonom potešilo prešovské publikum a ideálne sa naladilo pred vyraďovacou fázou.

Po viac ako dvojhodinovej napínavej bitke otočil Prešov nepriaznivý vývoj duelu s Košicami z 0:2 na 3:2 po setoch 22:25, 24:26, 25:21, 25:21, 20:18. Bodovo exceloval litovský legionár Jaroslav Bogdanovič i blokár Ivo Mikovčík. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Hudák. Kapitán Martin Sopko st. oddychoval. Hru si vyskúšali mladíci aj skúsení hráči z lavičky a trénera Erika Digaňu potešili bojovnosťou aj výsledkom.

Košice obsadili po nadstavbe druhé miesto (18-6, 55 bodov) a v play-off narazia na Komárno. Prešov skončil štvrtý (13-11, 39) a vo štvrťfinále sa už budúci týždeň v sobotu (16.3.2019) o 16:00 hod. stretne so Svidníkom.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „My sme dnes nastúpili bez Martina. Chcel som vidieť, ako sa k tomu postavia chlapci, ktorí to potrebovali. Som rád, že zobrali na seba zodpovednosť. Blahoželám chlapcov k víťazstvu. Sme pripravení na Svidník.

Richard Vlkolínsky, tréner VK KDS Šport Košice: „Bol to volejbal plný chýb. Šialene veľa chýb na oboch stranách. Ja som niečo pripravoval a nechcem povedať, že som chcel, aby hrali inak, chcel som, aby tam bolo niečo, čo tam dnes jednoducho nebolo. Hráči to vedia, ukazujú to na tréningu a neukázali to na ihrisku. Prešovskí hráči ukázali chuť po výhre a gratulujem im k víťazstvu.“

Počet divákov:  247 divákov
Rozhodovali: Juraj Mokrý, Dušan Daruľa

Prešovskí volejbalisti zdolali Košice, v play-off si to rozdajú so Svidníkom
 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka