Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovskí volejbalisti vedú v poslednej sérii sezóny 1:0Vytlačiť
 

Po hladkom postupe cez Zvolen pokračovala Edymax extraliga mužov v sobotu pre volejbalistov VK MIRAD PU Prešov prvým zápasom play-off série o konečné 5. miesto.

Prešovskí volejbalisti vedú v poslednej sérii sezóny 1:0Na domácej palubovke privítali skúsených hráčov VK Spartak UJS Komárno, ktorí v sérii spodnej časti tabuľky zdolali Myjavu. Po úvodnom zaváhaní zdolali Prešovčania hostí z juhu Slovenska 3:1 (26:28, 25:20, 25:22, 25:10). Šancu dostali mladíci. Martin Sopko st. pomohol 22 bodmi.

„Máme za sebou úvodný zápas poslednej série. Ja som očakával každopádne boj, pretože síce je to súboj o 5. miesto, ale Komárno ma v tíme reprezentanta, skúseného nahrávača, bývalého reprezentanta so skúsenosťami zo zahraničia,  majú šikovných blokárov, niekoľkonásobných majstrov. Zhrniem to tak, že som rád, že sme to zvládli, aj napriek tomu prvému setu, kde pre mňa chlapci pripravili ďalšie prekvapenie,“ uviedol Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov.

Prešovskí volejbalisti vedú v poslednej sérii sezóny 1:0Do zápasu vstúpili lepšie domáci, viedli suverénne 14:6, ale zasekli sa v jednom postavení  a hostia vývoj setu šnúrou bodov vyrovnali. V prvom sete sa rozhodovalo v koncovke, ktorú rozdielom 28:26 zvládli lepšie hráči Komárna.

Od druhého setu už mali opraty zápasu v rukách Prešovčania. Koncentrovaným výkonom vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Tretí set ešte sľuboval zápletku pri skóre 20:20, ale vedenie v zápase si po technickej chybe hostí zaknihovali hráči Miradu. Vo štvrtom dejstve dokonca deklasovali súpera na 10 bodov (25:10). Výraznú zásluhu na víťazstve Prešova mal kapitán Martin Sopko st., ktorý pridal 22 bodov. Vo farbách Komárna najviac bodoval univerzál Igor Rehák (19 bodov).

Prešovskí volejbalisti vedú v poslednej sérii sezóny 1:0Tréner Šarišanov dal opäť priestor mladým volejbalistom. Hráčom zápasu sa stal blokár Ivo Mikovčík. Prešov vedie v sérii o konečné 5. miesto 1:0. Hrá sa na 2 víťazné zápasy. Odveta je na programe už vo štvrtok (18.4.2019) o 18:00 hod. na ihrisku Komárna.

„Bohužiaľ prehrali sme. Domáci zatlačili od úvodu a hrali dobre. My sme si nevedeli prihrať. Podarilo sa nám to trošku zlepšiť a bojovnosťou aj s troškou šťastia sme vyhrali prvý set. Potom to bol boj. Mrzí ma ten štvrtý set, ktorý nám absolútne nevyšiel. Gratulujem domácim a verím, že im to doma oplatíme,“ zhodnotil stretnutie Robin Pělucha, tréner VK Spartak UJS Komárno.

VK MIRAD PU Prešov


 
 
ÚvodÚvodná stránka