Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovské domácnosti navštívia opytovatelia Štatistického úraduVytlačiť
 

Štatistický úrad SR v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity realizuje v roku 2018 Zisťovanie o príjmoch a životných podmienkach v marginalizovaných rómskych komunitách (EU SILC MRK).Prešovské domácnosti navštívia opytovatelia Štatistického úradu

Zisťovanie sa vykonáva na základe uznesení vlády SR č. 1/2012 a č. 87/2017. Cieľom tohto zisťovania je zistiť príjmovú situáciu a životné podmienky marginalizovaných rómskych komunít. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2018 vybraných 60 obcí, medzi nimi aj Prešov. Do zisťovania je zaradených cca 1 000 domácností. Zisťovanie sa uskutočňuje od  1. októbra do 30. novembra 2018. V tomto období vybrané domácnosti v Prešove navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením.

Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike.

Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR. Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na t. č. 051/ 77 35 321 - Ing. Iveta Popovcová.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka