Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovská univerzita otvorila Viacúčelový športový areálVytlačiť
 

Prešovská univerzita v Prešove dnes slávnostne otvorila Viacúčelový športový areál PU. Športový komplex budú využívať nielen univerzitní študenti, ale aj široká verejnosť.

Prešovská univerzita otvorila Viacúčelový športový areálSúčasťou zrekonštruovaného športového areálu je atletická dráha, infraštruktúra na ľahkú atletiku, multifunkčné ihrisko na rôzne športové aktivity, tenisové ihrisko a ihrisko na plážový volejbal. „Vo viacúčelovom areáli je situovaný moderný atletický ovál s dĺžkou 300 m s tartanovou povrchovou úpravou a vyznačením čiar pre jednotlivé bežecké disciplíny. Nachádzajú sa tu tiež atletické sektory na hodové disciplíny (hod diskom, hod kladivom, hod oštepom), vrhačské disciplíny (vrh guľou) a skokanské disciplíny (skok do výšky, skok o žrdi, skok do diaľky a trojskok),“ priblížila kvestorka PU Mária Nováková.

Prešovská univerzita otvorila Viacúčelový športový areálV modernom športovom komplexe sa nachádza aj tenisové ihrisko s kompletnou vybavenosťou. Ďalšími športovými plochami sú multifunkčné ihrisko, ktoré je upravené pre streetbasketball a ihrisko pre plážový volejbal. V areáli boli osadené aj dve tribúny s celkovou kapacitou vyše 270 miest na sedenie. Zrekonštruovaný areál je celý oplotený a osvetlený úspornými svietidlami. Celková výška investície je viac ako 600-tisíc eur.

Práve vybavenosťou atletického štadióna je tento objekt jedinečný. „Všetky atletické sektory disponujú certifikátom IAAF a spĺňajú tak prísne parametre na organizáciu súťaží,“ vysvetlil Pavol Čech, odborný asistent z Fakulty športu PU.

Prešovská univerzita otvorila Viacúčelový športový areálVybudovaná infraštruktúra bude slúžiť širokej verejnosti na zvyšovanie aktívneho zdravia a vytváranie pozitívneho vzťahu k pohybovej aktivite. Areál je určený nielen deťom a mládeži, ale aj dospelým. V súčasnosti sú vyhradené hodiny na atletickom štadióne najmä pre študentov na nácvik jednotlivých atletických disciplín, ako aj na tréningy atletického oddielu Slávie PU v Prešove.


 
 
ÚvodÚvodná stránka