Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovčania sa dočkali, R4 má zelenú!Vytlačiť
 

Podarilo sa, súťaž na severný obchvat R4 sa dnes začala. Rýchlostná cesta zahŕňa 4,3 km dlhý úsek v plnom profile.

Podaril sa nám ďalší krok, ktorý výrazne zlepší dopravnú situáciu v našom meste, severný obchvat Prešova sa stáva realitou. Po úspešnom začatí výstavby diaľnice D1 pri Prešove, je naše dlhodobé úsilie konečne úspešné aj v prípade R4,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová, ktorá zároveň ocenila dodržanie prísľubu, ktorý dali Prešovu ministerstvo i NDS, že súťaž začne do konca tohto roka.

Ukončenie súťaže sa predpokladá v druhej polovici roka 2018, rovnako ako aj začiatok výstavby. Plánovaný úsek odľahčí dopravu v meste Prešov. Prvá etapa výstavby rýchlostnej cesty predstavuje úsek s dĺžkou 4,3 km medzi križovatkami Prešov, západ a Prešov, sever. Ide o prepojenie cesty I/68 (Sabinov – Prešov) s diaľnicou D1.

Severný obchvat Prešova zahŕňa 4,3 km dlhý úsek v plnom profile, dvojrúrový tunel Bikoš s dĺžkou 1 155 km, spolu 9 mostov, 3 mosty na R4, 3 mosty na vetvách križovatky Prešov – sever, 3 mosty mimo R4, 1 367m celkovú dĺžku mostných objektov, 1 objekt protihlukovej steny s dĺžkou 699 m, výstavba potrvá 1 340 dní. Predpokladaná hodnota zákazky je zverejnená na portáli spoločnosti vo výške 169,98 mil. eur bez DPH.


 
 
ÚvodÚvodná stránka