Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovčania sa do práce môžu vybrať na dvoch kolesáchVytlačiť
 

5. ročník kampane Do práce na bicykli je v plnom prúde. V našom meste sa do nej zapojilo viac ako 200 účastníkov.

„V Prešove pokračujeme s mohutnou výstavbou cyklociest. Aktuálne začíname práce na cykloceste v smere na Zlatú Baňu i na ďalších, ktoré významným spôsobom podporia cyklodopravu v našom meste. Bezpečne prepojíme sídliská s centrom mesta aj navzájom, a tým umožníme Prešovčanom nabrať odvahu a na cestu do práce využiť aj bicykel,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová.

Prešovčania sa do práce môžu vybrať na dvoch kolesáchDo kampane Do práce na bicykli sa zapojilo 66 tímov a 210 účastníkov, čo je až o polovicu viac tímov a o tretinu viac účastníkov ako v minulom roku.  Doteraz už najazdili viac ako 3000 kilometrov a ušetrili takmer 787 kg CO2. Jednotlivé tímy i účastníci môžu medzi sebou súťažiť a zároveň si pravidelným pohybom zlepšiť kondíciu, podporiť svoje zdravie a šetriť životné prostredie.Prešovčania sa do práce môžu vybrať na dvoch kolesách

Súťaž je obohatená o viaceré inovácie. Najzaujímavejšou je zaznamenávanie jázd v podobe mobilnej aplikácie. Vylepšený systém dokáže zdokumentovať aj presné trasy, ktorými sa obyvatelia presúvajú za svojou prácou.

Hlavným cieľom kampane je motivovať zamestnávateľov, aby vytvorili vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí do práce dochádzajú na bicykli. Za mesto Prešov je koordinátorom súťaže Ing. Stanislav Ondirko, vedúci Odboru dopravy a životného prostredia. Viac informácií o pravidlách a o priebehu súťaže môžete nájsť na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.


 
 
ÚvodÚvodná stránka