Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovčania privítali rok 2019Vytlačiť
 

Nový rok 2019 v Prešove opäť vítali tisíce ľudí spoločne v centre mesta. Tradične ich pozdravila aj primátorka Andrea Turčanová.  Prešovčania privítali rok 2019

„V novom roku prajem všetkým predovšetkým pokoj, zdravie a dobrú náladu, pretože to keď máme, tak aj všetky prekážky ľahšie zvládame. Aby sa nám všetko zlé vyhýbalo a aby sme sa mohli tešiť z toho, že mesto Prešov napreduje dopredu. A mesto bude napredovať vtedy, keď budú napredovať jeho obyvatelia. Verím, že nový rok bude lepší,“ zaželala tešiacim sa Prešovčanom primátorka. Spoločnosť na pódiu jej robili aj viacerí mestskí poslanci.

Prešovčania privítali rok 2019Všetci spoločne odrátali posledné sekundy starého roka, vychutnali si zhruba desaťminútový ohňostroj a Nový rok 2019 privítali spoločným spevom slovenskej hymny.   

Prešovčania si pred i po polnoci vychutnávali radostnú nočnú atmosféru v spoločnosti prešovských hudobných skupín –  Satin Lead, Elevenhill a Chiki Liki Tu-a.

Z pohľadu Mestskej polície bola silvestrovská noc pokojná. Jej hliadky, ktorých bol v uliciach  dvojnásobný počet oproti bežným službám, nezaznamenali žiadne zranenia ľudí. Riešili však prípady dvoch zabehnutých psov, ktorí majiteľom ušli pri vybuchovaní petárd.

Silvestrovské oslavy vyšli prešovskú radnicu na 11-tisíc eur, pričom náklady na polnočný ohňostroj boli vo výške tritisíc eur


 
 
ÚvodÚvodná stránka