Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovčania môžu pripomienkovať Komunitný plán sociálnych služiebVytlačiť
 

Prešovský Komunitný plán sociálnych služieb môže pripomienkovať aj verejnosť. Stretnutie sa uskutoční 15. marca 2018 od 15.00 h v zasadačke MsÚ na Jarkovej ulici č. 24.Prešovčania môžu pripomienkovať Komunitný plán sociálnych služieb zdroj: www

Ako pomôže mesto ohrozeným skupinám svojich obyvateľov? Aké služby im poskytuje? Čo plánuje v tejto oblasti? Čo všetko potrebujú občania, aby sa im v Prešove lepšie žilo?

Odpovede na takéto otázky dáva významný strednodobý strategický dokument - Komunitný Prešovčania môžu pripomienkovať Komunitný plán sociálnych služieb zdroj: wwwplán sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 – 2025, ktorý mesto vypracovalo v úzkej spolupráci občanov, poskytovateľov a prijímateľov sociálnych služieb, zástupcov samosprávy a štátnej správy. Jeho súčasťou je aj Akčný plán na roky 2018 – 2020, ktorý už obsahuje konkrétne aktivity v sociálnych službách. (obidva materiáy sú v prílohách v dolnej časti tohto článku)

Tvorcovia na dokumentoch pracovali od konca roku 2016 – formou pracovných skupín, diskusií, ale súčasťou bol aj dotazník, kde svoje poznatky a návrhy mohli predostrieť aj občania. V dotazníkoch, ktoré vyplnilo takmer 500 respondentov, pritom uviedli viac ako  40 rôznych poznatkov a návrhov, ktoré podľa navrhovateľov zlepšia sociálne služby v Prešove. a ktoré boli v rámci možností a v súlade s legislatívou zapracované do návrhu Komunitného plánu sociálnych služieb i do Akčného plánu. 

Pred   schválením týchto dokumentov v zastupiteľstve však zainteresovaní, ako aj verejnosť dostáva príležitosť pripomienkovať ho znova – na verejnom prerokovaní sa uskutoční 15. marca 2018 od 15.00 h v zasadačke MsÚ na Jarkovej ulici č. 24. Pripomienky k navrhovaným dokumentom potom môžu zasielať ešte do 31.03.2018 na tieto adresy:

Mgr. Nikol Fuchsová – e-mail: nicolefuchsova@gmail.com

Mgr. Katarína Hnatová –e-mail: katarina.hnatova@presov.sk

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka