Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešovčania môžu naďalej pripomienkovať Komunitný plán sociálnych služiebVytlačiť
 

Prešovský Komunitný plán sociálnych služieb pripomienkuje aj verejnosť. Séria ďalších stretnutí sa tentoraz uskutoční v Denných centrách mesta Prešov. Prvé bude už v stredu 9. mája.

Po marcovej verejnej prezentácii návrhu Prešovčania môžu naďalej pripomienkovať Komunitný plán sociálnych služiebKomunitného plánu sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 – 2025 a Akčného plánu na roky 2018 – 2020 a po zapracovaní pripomienok začína ďalšie kolo verejného pripomienkovania týchto dôležitých dokumentov. Séria štyroch stretnutí s verejnosťou sa teraz uskutoční v prešovských denných centrách a stacionároch:  

09.05. 2018 – Denný stacionár Opál,

10.05.2018  – Denné centrum Družba,

14.05.2018  – Denný stacionár Nižná Šebastová,

15.05.2018  – Denný stacionár Sabinovská.

Začiatky stretnutí sú vždy o 14:00 hod.

Významný strednodobý strategický dokument - Komunitný plán sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 – 2025, ktorý mesto vypracovalo v úzkej spolupráci občanov, poskytovateľov a prijímateľov sociálnych služieb, zástupcov samosprávy a štátnej správy dáva odpovede na otázky: Čo všetko potrebujú občania, aby sa im v Prešove lepšie žilo? Ako mesto  ohrozeným skupinám svojich obyvateľov? Aké služby im poskytuje? Čo plánuje v tejto oblasti?

Súčasťou dokumentu  je aj Akčný plán na roky 2018 – 2020, ktorý už obsahuje konkrétne aktivity v sociálnych službách. (obidva materiály sú v prílohách v dolnej časti tohto článku)

Tvorcovia na dokumentoch pracovali od konca roku 2016 – formou pracovných skupín, diskusií, ale súčasťou bol aj dotazník, kde svoje poznatky a návrhy mohli predostrieť aj občania. V dotazníkoch, ktoré vyplnilo takmer 500 respondentov, pritom uviedli viac ako  40 rôznych poznatkov a návrhov, ktoré podľa navrhovateľov zlepšia sociálne služby v Prešove. a ktoré boli v rámci možností a v súlade s legislatívou zapracované do návrhu Komunitného plánu sociálnych služieb i do Akčného plánu. Aktuálne prerokovávané návrhy oboch dokumentov už obsahujú aj pripomienky, ktoré zazneli na jeho verejnom prerokovaní v marci.

Srdečne vás pozývame. 

 

Súbor na stiahnutie Pozvánka.pdf Pozvánka.pdf (417.6 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka