Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov súťaži o obnovu ohnískVytlačiť
 

Obnoviť tri ohniská v lokalite Borkút môžu pomôcť Prešovčania, ktorí podporia projekt Technických služieb mesta Prešov v súťaži vyhlásenej nadáciou Ekopolis a pivovarskou spoločnosťou.Prešov súťaži o obnovu ohnísk Zdroj: http://www.ohniska.sk/cistenie-ohnisk/

Technické služby mesta Prešov zareagovali na výzvu nadácie Ekopolis  a pivovarskej spoločnosti a zaslali svoj projekt na revitalizáciu troch ohnísk v oblasti Borkút . Táto časť prešovských mestských lesov je ideálnym miestom na prechádzky v prírode, šport, či aktívny oddych. Popri peších trasách je viacero ohnísk, z ktorých by bolo potrebné 3 upraviť. Malo by pribudnúť posedenie, stojany na bicykle, smetné koše a infotabule. Ohniská by mali byť prispôsobené aj na grilovanie. Pri jednom z ohnísk pribudnú malé futbalové bránky.

Bližšie informácie o projekte sú na webovej stránke http://www.ohniska.sk/cistenie-ohnisk/ Hlasovanie prebieha na FB stránke https://sk-sk.facebook.com/slovenskeohniska/ .

Lokalita, ktorá v rámci východu Slovenska získa najviac lajkov - v prípade Prešova je do komentára potrebné vložiť známeho smajlíka ha-ha (teda :) ) - získa od nadácie financie na čistenie a revitalizáciu ohnísk. Prešovský projekt by tak získal podporu 2400 eur. Stačí sa len zapojiť do hlasovania a pomôcť  tým skrášliť a oživiť prostredie v rekreačnej zóne Borkút.


 
 
ÚvodÚvodná stránka