Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov spojí susedné metropoly Vytlačiť
 

Šariš získa priame spojenie s Krakovom, Varšavou a Budapešťou novým autobusom. Český prepravca spúšťa novú linku, ktorá štartuje už 29. augusta.

ilustračný obrázokSlovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom nového spojenia je ponúknuť pohodlné spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska na východ Slovenska. Nová autobusová linka nám pomôže zaistiť ešte lepšiu a širšiu dopravnú ponuku a pritiahnuť nových turistov na Východ, hovorí Peter Jančovič, obchodný riaditeľ spoločnosti.

Autobusy navyše zastavia aj priamo na obľúbenom budapeštianskom letisku. Časy príjazdu a odjazdu sú prispôsobené tak, aby bol zaistený príjazd na letisko ráno a odjazd večer. Nielen Prešovčania, ale aj turisti vďaka novej linke budú mať prístup k širšej ponuke leteckých spojení – nielen do Európy, ale aj inde do sveta. Navyše cena lístkov na letisko bude veľmi dostupná,“ dodáva riaditeľ.

Nová linka tiež priamo obslúži 9 poľských miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka širokej ponuke nadväzujúcich autobusových spojení, ktoré prepravca v Poľsku prevádzkuje, sa vytvorí napojenie aj do ďalších 15 poľských miest, vrátane Katovíc, Toruňa, Gdaňska a až k baltickému moru.

Dlho očakávané medzinárodné spojenie bude premávať denne po trase Varšava – Krakov – Stará Ľubovňa – Kežmarok – Poprad – Prešov – Košice – Budapešť. Spoje budú nadväzovať aj na ďalšie vlakové a autobusové spoje českého prepravcu, napríklad z Prahy, Žiliny, Mukačeva, Katovíc, Lodže, Torune a Gdaňsku. Predaj cestovných lístkov sa už spustil prostredníctvom webu a partnerských predajcov – cena začína už od 5 EUR.

Dopravca je známy na Slovensku hlavne vďaka čoraz obľúbenejšej vlakovej linke Praha – Prešov, ktorá premáva až 2-krát denne.

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka