Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov Open 2018Vytlačiť
 

Už tradične sa v prvom augustovom týždni v Prešove stretávajú mladí i skúsenejší šachisti z Prešova, blízkeho okolia i zo zahraničia. 11. ročník Medzinárodného šachového turnaja OPEN Prešov je zároveň Krajským majstrovstvom Prešovského kraja. Prešov Open 2018

Tento ročník sa uskutoční v nových priestoroch Spojenej školy na ulici Ľ. Podjavorinskej 22, keďže doterajšie priestory v Hoteli Senátor už boli zvyšujúcemu sa záujmu šachových priaznivcov "priúzke". Podčiarkuje to minuloročná rekordná účasť 86 hráčov .

Aj v tohto roku organizátori z Prvého šachového klubu Prešov očakávajú hojnú účasť. V troch ratingovaných turnajoch je predbežne prihlásených vyše 60 hráčov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ruska a Bieloruska, ktorí začnú zápoliť v tejto ušľachtilej kráľovskej hre 2. augusta o 10,00 hod. a poobede o 16,00 hod., v ďalších dňoch denne dvojkolovo o 9,00 a 15,00 hod. Na programe je 7 kôl, v piatok večer je na programe populárny otvorený bleskový turnaj, ktorý si môžu zahrať aj šachisti, nehrajúci v hlavnom turnaji.

Záverečné kolo je v nedeľu o 9,00 hod., vyhodnotenie cca o 14,00 hod. Priebežné výsledky si priaznivci môžu pozrieť na webovej stránke chess-results.com i v regionálnych tlačových médiach.


 
 
ÚvodÚvodná stránka