Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov očaril Liviu KlausovúVytlačiť
 

Primátorka Andrea Turčanová sa dnes v priestoroch prešovskej radnice stretla s veľvyslankyňou Českej republiky na Slovensku Liviou Klausovou a pridelencom obrany Českej republiky na Slovensku Jánom Gurníkom.

„V Prešove som nebola hádam päťdesiat rokov a Očarená Lívia Klausová v Prešoveto mám v neďalekej dedine dokonca príbuzných,“ prezradila Livia Klausová, ktorá metropolu Šariša navštívila prvýkrát počas svojej štvorročnej diplomatickej misie na Slovensku. „Prešov sa veľmi zmenil, vidieť veľký Očarená Lívia Klausová v Prešoveposun. Som očarená vaším mestom, máte krásne námestie i radnicu,“ netajila svoje pocity vyslovené malebnou slovenčinou.

V rozhovore s primátorkou sa živo zaujímala o históriu mesta, vývoj zamestnanosti, hospodársky rozvoj mesta a jeho aktuálne dianie, šport či o stav a zameranie prešovského školstva. „Keď hovoríte o úspešných školách, teším sa, že sú medzi nimi aj technické,“ zdôraznila. S Jánom Gurníkom sa zhodli, že Prešov sa výrazne zviditeľňuje aj vďaka vrtuľníkovej základni, kde začali pôsobiť moderné viacúčelové vojenské vrtuľníky Black Hawk. „Tie vám trochu závidíme,“ dodal Ján Gurník s úsmevom a s prísľubom, že do Prešova bude služobne prichádzať častejšie, na čo sa veľmi teší.

Očarená Lívia Klausová v Prešove Očarená Lívia Klausová v Prešove 


 
 
ÚvodÚvodná stránka