Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov navštívili delegácie z partnerských miestVytlačiť
 

Počas Dní mesta Prešov sú čestnými hosťami v Prešove aj delegácie z partnerských miest. Tento rok pozvanie prijali delegácie z talianskeho mesta Brugherio, maďarskej Nyíregyházy, Remscheidu v Nemecku a Prešov svojou návštevou poctil aj primátor poľského mesta Nowy Sacz Ludomir Handzel.

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z nemeckého Remscheidu pod vedením zástupcu primátora Kaia Kaltwassera a talianskeho Brugheria na čele s primátorom Marcom Troianom. Neskôr sa k nim pripojila aj delegácia z maďarskej Nyíregyházy s viceprimátorom Attilom Ulrichom.Prešov navštívili delegácie z partnerských miest

Primátor Noweho Saczu Ludomir Handzel sa pre pracovné povinnosti zúčastnil len slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov pri príležitosti udelenia verejných ocenení.

Zahraničné delegácie si počas svojho pobytu v Prešove vychutnali program Dní mesta a spoznávali najzaujímavejšie miesta Prešova. Na radnici ich prijal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Prešov navštívili delegácie z partnerských miestStretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére. Jednotlivé delegácie sa predstavili a ostatným priblížili aj zaujímavosti o meste, z ktorého prichádzajú.

Viceprimátor Vladimír Feľbaba všetkých predstaviteľov partnerských miest v Prešove srdečne privítal a vyjadril radosť nad tým, že priateľské i pracovné vzťahy medzi mestami pretrvávajú. „Verím, že naše vzájomné dobré vzťahy budú naďalej také plnohodnotné ako doteraz,“ uviedol. Delegácie dostali od mesta Prešov aj darčeky v podobe certifikátov o prekročení 49. rovnobežky a pamätnú listinu o udelení mestských výsad mestu Prešov pri príležitosti 720. výročia.

Prešov navštívili delegácie z partnerských miestKai Kaltwasser z nemeckého Remscheidu sa poďakoval za pohostinnosť, ktorá naňho veľmi zapôsobila a vyjadril radosť z toho, že je opäť v Prešove.

Za maďarskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Attila Ulrich: „Veľmi pekne ďakujeme za opätovné pozvanie. Dní mesta Prešov sa pravidelne zúčastňujeme a veľmi sa nám tu páči. S Prešovom nás viaže dlhé a hodnotné priateľstvo, ktoré si veľmi vážime," uviedol.

Prešov navštívili delegácie z partnerských miestZ mesta Brugherio, s ktorým Prešov zatiaľ spolupracuje menej aktívne, sa prítomným prihovoril primátor Marco Troiano, ktorý vyjadril obdiv nad spoluprácou Prešova s ostatnými partnerskými mestami: „Vo vašej spolupráci nachádzame inšpiráciu. Chceme sa zaviazať k ďalšej spolupráci, aby sa naše mestá naďalej rozvíjali a priateľsky spolupracovali."

Prešov navštívili delegácie z partnerských miestOkrem delegácií z partnerských miest poctila Prešov svojou návštevou aj delegácia z Číny pod vedením Francisa Laua, ktorý prítomným predstavil možnosti spolupráce na ekonomickej úrovni.

Delegácie sa po oficiálnom prijatí na radnici zúčastnili aj Trojičného jarmoku, prihovorili sa Prešovčanom, užili si príjemnú letnú atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.


 
 
ÚvodÚvodná stránka