Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov má 2 majstrov a vicemajsterku Európy v karateVytlačiť
 

PREŠOV KARATE KIDS opäť ukázali, že o medaily vedia zabojovať. Na súťažiach nazbierali množstvo medailí a ocenení, ktoré hrdo priniesli do Prešova. Blahoželáme!

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY SHITO RYU 2019, Rumunsko - Arad

Prešov má 2 majstrov a vicemajsterku Európy v karateRumunský Arad a teplé počasie privítali Prešovčanov, ktorí boli súčasťou slovenskej reprezentácie na Majstrovstvách Európy SHITO RYU 2019. Prešovčania cestovali s veľkými nádejami zopakovať úspechy z minulých rokov. Tentokrát už bez Lucie Langošovej, ktorú čakajú materské povinnosti, ale o to viac nadšene s novými hviezdičkami prešovského karate. Obrovský úspech prešovského karate sa zrodil v kategórii 10-11 ročných chlapcov, keď MATEJ KRAJŇÁK a GREGOR LEHOTSKÝ v KUKITE v kategóriách do 43 kg a nad 43 kg excelovali a nenašli premožiteľov a vybojovali 2 x zlato pre Slovensko, pre Prešov.

Obrovský úspech dovŕšila v nedeľu Michaela BRYNDZOVÁ, ktorá vybojovala striebornú medailu. Práve Miška má byť nástupníčkou Lucie Langošovej a čaká ju letná príprava. Ostatní Prešovčania si takisto počínali veľmi dobre - tri boje o 3. miesto v podaní Manuela Laciho, Ingrid Salaganičovej a Marka Kašprišina síce mohli vylepšiť náladu Prešovčanov v Rumunsku, ale sú ďalšiu motiváciu pracovať na sebe.

Výsledky na ME: https://www.sutazekarate.sk/sutaze_sutazvys.php?sutaz=163

Prešov má 2 majstrov a vicemajsterku Európy v karateMajstrovstvá Slovenskej republiky detí 2019 v Poprade

Prešovský klub mal na podujatí najviac zverencov, čo svedčí o tom, že Prešovčania milujú karate. 8 medailí v kategórii jednotlivcov, 2 medaily v KATA družstvách a 9 súbojov o medaily ukazujú, že PREŠOV KARATE KIDS chutia boje o víťazstvá. Potešili hlavne Bindzárová, Balucha, Krajňák, Ferencová, Halecká, Kočišová, Laci, Lachkovičová a Mráz. Všetci si niesli do Prešova poháre a medaily z najväčšieho podujatia pre deti na Slovensku. Ostatné PREŠOV KARATE KIDS tiež nesklamali, pretože postúpili medzi približne 600 najlepších detí na Slovensku, ktoré sa tohto podujatia zúčastnili.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS: https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=219

Majstrovstvá Slovenskej republiky Goju Ryu 2019  (21 medailí - 3. miesto z 30 klubov v rámci bodovacej štatistiky!)

Posledná otvorená súťaž v tomto roku ukázala, že mladí karatistivo farbách Prešova sú vo forme počas celého roka. Obzvlášť potešili výkony v KATA, kde JUNIOR začal tvrdo a systémovo pracovať podľa smerovania SENSEIA VALENTU a my v Prešove veríme, že deti výsledkový progres nakopne.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS: https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=200

Ľubomír Čiernik

KK JUNIOR Prešov


 
 
ÚvodÚvodná stránka