Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Premení sa Ice Aréna na multišportové centrum?Vytlačiť
 

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút privítal mládežnícky hokejový turnaj OneHockey v Prešove. Rozhovoril sa aj o projekte obnovy zimných štadiónov.

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin KohútMládežnícky hokejový turnaj One Hockey má svoju európsku premiéru práve v Prešove. Ako to vnímate vy, ako najvyšší predstaviteľ slovenského hokejového zväzu.

Pre nás je vítaná každá aktivita, ktorá podporuje to, aby mladí boli na ľade, aby hrali hokej. Ak doteraz nebola vítaná, tak pri novom vedení zväzu to bude naopak. Je to veľmi dobrá možnosť nielen pre hokej, ale aj pre kluby na Slovensku, aby sa medzi sebou porovnávali, ale aby mali tiež možnosť aj medzinárodnej konfrontácie priamo na Slovensku. Tým sa šetrí množstvo nákladov, nemusia cestovať vonku, za hranice. .Ja si myslím, že takýto turnaj je aktivitou, ktorú treba podporovať a verím, že to je začiatok niečoho, čo tu, v Prešove začína ako prvý turnaj. Verím tiež, že všetci organizátori sa postarajú o to, aby to pokračovalo, aby sa to rozrastalo, aby mužstiev bolo na turnaji každým rokom viac.

Na rozvoj hokeja sú však potrebné aj adekvátne podmienky, zázemie, infraštruktúra. Na to trpí aj prešovský zimný štadión...

Myslím si, že slovenský hokej celkovo trpí na infraštruktúru. Máme 160 štadiónov a väčšina z nich nie je v dobrom stave. Na zväze, okrem toho že sme pripravili projekty na výstavbu štadiónov pri základných školách, čím by sme hlavne chceli dostať deti na ľad, tak sme pripravili aj stratégiu akým spôsobom sa chceme pustiť do obnovy všetkých zimných štadiónov na Slovensku. Predstavou je, aby sme ich nezachovali iba ako zimné štadióny, ale prerobili ich na multišportové centrá a myslím si, že to je jediná cesta ako skultúrniť prostredie, ktoré dnes, v porovnaní so zahraničím, hokej nemá.


 
 
ÚvodÚvodná stránka