Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Po prázdninách prekvapkoVytlačiť
 

Mladých športovcov zo ZŠ na Šmeralovej ulici čaká po návrate z jarných prázdnin prekvapenie v podobe novej telocvične. Zrekonštruované priestory i nové športové náradie zlepšia podmienky pre športové aktivity a zvýšia bezpečnosť športovcov pri výchovno-vzdelávacom procese.

Rekonštrukcia, ktorá zahŕňala o.i. aj výmenu podláh na ploche cca 235 m2, sa realizovala tri mesiace. Dnes si výsledky práce prišla v rámci preberacieho konania pozrieť aj primátorka Andrea Turčanová, poslanec prešovského zastupiteľstva za danú mestskú časť Štefan Hermanovský, odborní pracovníci, zástupcovia školy i zhotoviteľskej spoločnosti.

V tzv. malej telocvični tejto školy sa vymenila podlaha hlavnej hracej plochy prostredníctvom dubových parkiet. Na to nadväzovali stavebné úpravy, úpravy hracej plochy a športového náradia telocvične. Osadili sa aj nové drevené obklady telocvične a tiež bezpečnostné čalúnené obklady stien pod basketbalovými košmi.

Súčasťou rozpočtu na rekonštrukciu bola aj montáž nových ribstolov v počte 5 polí. Inštalovali sa nové vykurovacie telesá a tiež nové potrubné vedenia teplonosnej sústavy. Oceľové konštrukcie boli natreté novým náterom, tiež aj konštrukcie hrazdy a tyče na šplh, rekonštrukčné práce ponechali aj využívané doskočisko na skok o žrdi.

Rekonštrukcia bola zameraná hlavne na zlepšenie podmienok pre športové aktivity a tiež sa zvýšila bezpečnosť športovcov pri využívaní telocvične. Celková výška investície bola 71 645,26 €.

Stav po rekonštrukcii, telocvičňa ZŠ Šmeralova


 
 
ÚvodÚvodná stránka