Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

O mesiac privítame v Prešove špičku svetovej cyklistikyVytlačiť
 

Veľkolepou Tour de France sa sezóna prestížnych cyklistických súťaží ani zďaleka nekončí. Presne o mesiac v Prešove privítame medzinárodnú cyklistickú elitu na veľkých pretekoch Grand Prix Prešov.

O mesiac privítame v Prešove špičku svetovej cyklistikyPrešovský Velodróm bude ako jediný svojho druhu na Slovensku hostiť 28. - 29. augusta 2019 významné cyklistické preteky Grand Prix Prešov 2019 s medzinárodnou účasťou. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

V Prešove uvidíme Európsku dráharskú špičku a záujem je už teraz naozaj veľký. Aktuálne je prihlásených 12 krajín a svoju účasť potvrdzujú aj významní hostia z UCI (Svetovej cyklistickej federácie) a EUC (Európskej cyklistickej federácie).

Všetky bližšie informácie upresníme. Faktom však je, že tieto preteky musia mať vyhradené miesto v kalendári každého nadšenca cyklistického športu, a to nielen v Prešove, ale na celom Slovensku!

Vlani sa v Prešove po prvýkrát v histórii cyklistiky na Slovensku konali preteky medzinárodnej cyklistickej federácie UCI. Ich strediskom bol práve prešovský Velodróm. Na cyklistických pretekoch klasifikácie C2 bojovali pretekári z ôsmich krajín o miestenky na Olympijské hry v roku 2020 v Tokiu.


 
 
ÚvodÚvodná stránka