Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Nová pešia zóna Vytlačiť
 

V centre Prešova sa mení dopravné značenie. Pešia zóna je už aj na ulici Ku Kumštu, na Kováčskej ulici sa zasa mení organizácia dopravy.

Novú pešiu zónu vytvorilo mesto Prešov Nová pešia zóna na ulici Ku Kumštuna ulici Ku Kumštu (medzi ulicami Hlavná a Okružná). Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti chodcov na tejto frekventovanej ulici. Dopravné značenie odsúhlasil dopravný inšpektorát.

Ide o silný peší ťah, pričom ulica Ku Kumštu svojimi šírkovými parametrami a konštrukčným vyhotovením (porfýrová dlažba) je dopravne určená prioritne pre peších. Nakoľko cestné vozidlá na tejto ulici často ohrozujú a obmedzujú chodcov, po novom bude na tejto cestnej komunikácii, Na Kováčskej ulici sa zmení organizácia dopravy urbanisticky určenej prioritne pre peších, pohyb vozidiel vylúčený.

V nasledujúcich dňoch bude zmenená aj organizácia dopravy na časti Kováčskej ulice (medzi ulicami Slovenská a Konštantínova). Podstatou zmeny je presmerovanie dopravného prístupu, ktorý bude prioritne z Konštantínovej ulice (od MUČA).

 

Na Kováčskej ulici sa zmení organizácia dopravy   Nová pešia zóna na ulici Ku Kumštu


 
 
ÚvodÚvodná stránka