Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Nová linka č. 31 spojí Sídlisko III s DelňouVytlačiť
 

V Prešove pribudne nová linka Mestskej hromadnej dopravy. Premávať bude zo Sídliska III až na Delňu.

Nová linka č. 31 spojí Sídlisko III s Delňou„Vychádzame z podnetov občanov, ktorí si túto linku žiadali. Teraz sa môžu autobusom na Delňu pohodlne odviezť a oddýchnuť si. Prvé týždne nám letné počasie príliš neprialo, ale snáď nám to v auguste vynahradí,“ s úsmevom uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov pritom reagovalo aj na podnety, ktoré získalo z prieskumu o MHD, na ktorý Prešovčania odpovedali na jar tohto roka. S DPMP, a.s. sa mesto dohodlo na zriadení špeciálnej letnej linky MHD.

Autobus bude mať číslo 31 a Prešovčania aj návštevníci mesta sa ním budú môcť odviezť priamo k areálu Delne.

Nová linka č. 31 spojí Sídlisko III s DelňouTrasa linky bude viesť od Sídliska III.  cez Levočskú, Dukliansku, Karpatskú a Švábsku ulicu až po Delňu a späť.

Z Delne bude odchádzať pravidelne od 10.40 každé dve hodiny až do 18.40. Od 19.40 do 20.40 bude v úseku Delňa – Pod nadjazdom premávať ako linka 33, ďalej ako linka 31.

Nová linka č. 31 spojí Sídlisko III s DelňouZo Sídliska III. bude linka č. 31 odchádzať od 10.00 takisto každé dve hodiny až do 18.00.

V pracovný prázdninový deň, počas víkendov a sviatkov bude zavedených celkom 12 spojov, ktoré denne najazdia približne 172 kilometrov.

Nová linka MHD č. 31 bude premávať iba počas letných mesiacov. Tento rok sa ňou prví cestujúci môžu odviezť 1. augusta.


 
 
ÚvodÚvodná stránka