Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Náruč zastrešila maľbyVytlačiť
 

Zariadenie pre seniorov Náruč a Občianske združenie Veselka zorganizovalo v upolynulých dňoch medzinárodný plenér v exteriéroch a interiéroch zariadenia. Okrem domácich prijímateľov si prišli vyskúšať atmosféru plenéra aj žiaci partnerskej ZŠ a Gymnázia Sv. Mikuláša.

Svoje umelecké nadanie prišli do Prešova, do ZpS Náruč na Veselej ulici hostia z Poľska pani Alexandra Tabisz, pani Renata Goraczko, pán Krzystof Niedzwiecki a zo Slovenska pani Katarina Sláviková – Volčková, pani Viera Vaľková, pani Margita Rešovská, pani Mária Lenárdová, pani Jana Hovancová, pani Veronika Dolanská, pani Anna Hirková, pán Ján Matta. Ústrednou témou maliarskych zadaní bola príroda a okolie.

Počas stretnutia sa vytvorili neformálne pordmienky na vzájomné informovanie sa o živote v zariadení, o skúsenostiach i vzájomných odporúčaniach a o vplyve umenia na sociálnu rehabilitáciu prijímateľa sociálnej služby.

Prezentácia maliarskych prác vytvorených na plenéri sa stretla s veľkým úspechom, čoho dôkazom bola spokojnosť všetkých zúčastnených.

Medzinárodný plenér v Náruči

Medzinárodný plenér v Náruči

Medzinárodný plenér v Náruči

Medzinárodný plenér v Náruči

Medzinárodný plenér v Náruči


 
 
ÚvodÚvodná stránka