Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Národný týždeň manželstva v PrešoveVytlačiť
 

Národný týždeň manželstva (NTM) vytvára priestor, v ktorom si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosťou, ale vzťahom, ktorý by sme mali rozvíjať. Tento rok sa v Prešove uskutoční v dňoch od 12. do 18. februára 2018, záštitu nad podujatím prevzala primátorka Andrea Turčanová.

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína. Cieľom Národného týždňa manželstva je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu premoderného človeka.

Ak je manželstvo zručnosťou, tak sa staňme zručnými!

Táto akcia je súčasťou prešovských podujatí už po tretíkrát. Som veľmi rada, že po vlaňajšom tanečnom valentínskom večeri ponúka tento ročník ďalšie novinky, ktorých cieľom je dať príležitosť manželskému páru, aby sa na chvíľu odpútal od každodenných starostí a aby sa prostredníctvom jednotlivých aktivít stmelil či prehĺbil vzťah medzi manželmi,“ uviedla primátorka pri začatí propagačnej kampane.

Manželov tento rok čaká bohatá ponuka podujatí, prednášok, tanečný večer, bowlingový turnaj, zvýhodnené vstupy pre manželov (Objavovanie Prešova, výstup na Vodárenskú vežu, bazén ZŠ M. Nešpora a pod.), novinkou je napr. fotosúťaž s názvom Manželstvo ako umenie. Cieľom je propagovať, podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka, pomôcť a povzbudiť ľudí v jeho budovaní.

Program NTM 2018: http://www.ntmpo.sk/program/

Národný týždeň manželstva nie je politicky ani náboženskyzameraná iniciatíva, pričom však je otvorená spolupráci aj s politickými a náboženskými zoskupeniami zameranými na podporu manželstva.

O celoslovenskej kampani sa môžete dozvedieť viac na stránke www.ntm.sk

Národný týždeň manželstva v Prešove organizuje skupina dobrovoľníkov OZ Naruby, ktorá sa snaží povzbudzovať rôzne organizácie a spoločnosti, aby túto myšlienku podporili zorganizovaním samotnej akcie, poskytnutím zľavy, priestoru alebo prípadne odmien či upomienkových predmetov.

Národný týždeň manželstva v Prešove

Národný týždeň manželstva v Prešove, bedeker ntmpo_2018_a4_bedeker.pdf ntmpo_2018_a4_bedeker.pdf (365.5 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka