Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Národný týždeň manželstva aj pre PrešovčanovVytlačiť
 

Od 13. do 19. februára 2017 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Do tejto iniciatívy sa zapája aj mesto Prešov.

V dnešnej dobe, kedy je jednoduchšie kúpNárodný týždeň manželstva aj pre Prešovčanoviť nové veci ako opravovať staré, sa táto myšlienka môže zdať bláznivá. Avšak vzťahy nie sú materiálna vec. Nedajú sa rýchlo a ľahko vymeniť. Tie zlé nám nedajú spať, za to tie dobré prinášajú raj na zem.

Každý môže mať dobré manželstvo, len je potrebné na ňom pracovať. Z tejto myšlienky pramení aj iniciatíva Národného týždňa manželstva, ktorá prebehne už siedmykrát aj na Slovensku a v širšom okruhu druhýkrát aj v Prešove. Znovu pod záštitou primátorky mesta Andrey Turčanovej. V termíne od 13. do 19. februára 2017.

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína. Cieľom Národného týždňa manželstva je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.

Na celoslovenskej úrovni Národný týždeň manželstva zastrešuje občianske združenie Národný týždeň manželstva a jeho pracovníci. V Prešove sa ho ujalo niekoľko dobrovoľníkov, ktorých cieľom bolo povzbudiť mieste organizácie a cirkvi, aby prispeli buď kvapkou do programu alebo nejakou zľavou, ktorú by manželské páry mohli využiť.

Celkovo môžeme bohatý program v Prešove rozdeliť do 4 skupín: nájdete v ňom (1) prednášky, diskusie či workshopy, (2) voľnočasové, kultúrne i športové aktivity, (3) svoje miesto má i duchovný program a samozrejme znovu je k dispozícii viacero rôznych (4) zliav, od zlatníctva a kvetinárstva až po rôzne kaviarne či čajovne. Manželia budú môcť napríklad využiť o polovicu zľavnený výstup na Vodárenskú vežu, s rovnakou zľavou sa budú môcť zúčastniť víkendového Objavovania Prešova,  pripravený je pre nich aj Valentínsky tanečný večer.

Veríme, že každý si bude môcť nájsť niečo, čo ho zaujme a čím bude môcť podporiť  svoje manželstvo. Tento týždeň s našou pomocou a potom v ďalších týždňoch vďaka vlastnej kreativite.

O celoslovenskej kampani sa môžete dozvedieť viac na stránke www.ntm.sk o Prešovskej kampani na stránke www.ntmpo.sk, kde nájdete kompletný popis programu i zliav.

Národný týždeň manželstva, Prešov


 
 
ÚvodÚvodná stránka