Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Nájdi svoj športVytlačiť
 

Telocvičňu Základnej školy Sibírska obsadili žiaci prešovských škôl, aby si vyskúšali rôzne športy a objavili ten „svoj“.

hadzana2.JPGPribližne tri stovky detí z desiatich základných škôl, si mohli vyskúšať rôzne pohybové aktivity, no vypočuť si aj rady od profesionálnych hráčov a trénerov a získať informácie k tomu, aby sa, v prípade záujmu, mohli do klubu aktívne pripojiť.

Po úspešnom vlaňajšom nultom ročníku totiž prešovské športové kluby spojili sily aj tento rok a na podujatí Nájdi svoj šport žiakom základných škôl prezentovali svoje činnosti.

Toto originálne podujatie zorganizovalo mesto Prešov. Je zamerané na priblíženie rôznych športových aktivít deťom, s cieľom ukázať im a zoznámiť ich aj so športmi, s ktorými doposiaľ neprišli do styku.

Prezentovalo sa osem športových klubov z ôsmich športových odvetví. Nájdi svoj športKonkrétne išlo o futbal (1.FC Tatran Prešov), hokej (P.H.K. Prešov), hádzaná (Tatran Prešov), volejbal (VK Mirad PU Prešov), kickbox (Kickboxing club Panter Prešov), športová streľba (Športovostrelecký klub), moderná gymnastika (Charm Prešov), atletika (Šport hrou).

Deti ocenili predovšetkým to, že si športy mohli vyskúšať so skutočnými profesionálmi – s volejbalistami z  VK Mirad PU Prešov  i s hádzanármi z Tatranu Prešov. "Páčilo sa mi, že som mohol hádzať loptu priamo brankárovi, ktorý hrá hádzanársku ligu," pochvaľoval si jeden so žiakov, ktorého v tej chvíli najviac zaujala hádzaná. Každý šport však našiel obdivovateľov a mnohí z nich sa netajili, že by sa sa chceli stať aj členmi klubov. Nájdi svoj šport

Takáto originálna prezentácia viacerých športov na jednom mieste je príspevkom mesta Prešov k väčšej propagácii pohybových aktivít medzi mládežou i k zatraktívneniu menej populárnych športov. Podobné stretnutia totiž môžu nielen vzbudiť pozornosť, ale aj vytvoriť úprimný záujem o konkrétny šport. 

Ďalšie podobné podujatie je plánované na koniec školského roka, kedy by sa mohlo prezentovať viac športových klubov pred viacerými školami, pričom snahou je dostať ich spod strechy aj na otvorený priestor v areáli školy.


 
 
ÚvodÚvodná stránka