Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Najčastejšími menami v Prešove boli v roku 2018 Jakub a SofiaVytlačiť
 

Viete, koľko Prešovčanov sa narodilo v roku 2018? A aké zaujímavé mená im dali ich rodičia?

Najčastejšími menami v Prešove boli v roku 2018 Jakub a SofiaV Prešove sa v minulom roku narodilo 2467 detí, z toho 1273 chlapcov a 1194 dievčat. Medzi nimi bolo aj 41 dvojčiat.

Priamo Prešovčanov pribudlo 829, z nich bolo 460 chlapcov a 369 dievčat.

Rodičom sa spomedzi dievčenských mien najviac páčilo meno Sofia, ďalej Mária, Anna, Nina, Timea, Laura, Kristína, Tamara, Viktória a Liliana.    

Najčastejšími menami v Prešove boli v roku 2018 Jakub a SofiaObľúbeným chlapčenským menom bolo aj v minulom roku meno Jakub, potom Lukáš, Samuel, Tomáš, Dávid, Filip, Matej, Martin, Sebastián a Oliver.

Novonarodené bábätká však vlani dostali aj mnoho netradičných mien. V evidencii matričného úradu sa objavili chlapčenské mená ako Ilya, Serchio, Liam, Timon, Axel, Luka, Izmael, Ektor, Ramiro, Mustafa či Inocent.

Ani dievčatá neboli výnimkou. Vlani sa narodila malá Nihan, Leyla, Taite, Esli, Liora, Lusiana, Selinka, Zuna, Dražica, Estefánia či Alessia.

Najčastejšími menami v Prešove boli v roku 2018 Jakub a SofiaV roku 2018 bolo na prešovskom matričnom úrade zapísaných 590 manželstiev. Najviac bolo cirkevných sobášov - 412, civilných sobášov bolo 178.

Najobľúbenejším mesiacom na uzavretie manželstva bol september, kedy si snúbenci povedali svoje áno až 118-krát.

V roku 2018 uzavrelo v Prešove manželstvo aj 26 cudzincov z Ukrajiny, Českej republiky, Ruska, Talianska, Turecka, Bulharska, Poľska, Írska, Macedónska, Luxemburska, Veľkej Británie, Bolívie, Kanady, Vietnamu, Srbska a Ukrajiny.

Matričný úrad za minulý rok eviduje 775 úmrtí občanov Prešova. Vlani zomrelo 392 mužov a 383 žien.


 
 
ÚvodÚvodná stránka