Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Na Vianoce prajú LÁSKUVytlačiť
 

Adventné programy v Prešove zavŕšilo vystúpenie známej a obľúbenej kapely Nocadeň. Jej spevák a frontman Rasťo Kopina prezradil, čo pre neho Vianoce znamenajú i to, čo najviac praje Prešovčanom.

Predvianočné obdobie v Prešove dotváral aj bohatý program vianočných vystúpení. Tie zavŕšil na námestí koncert východoslovenskej skupiny Nocadeň, ktorá sa pred prešovské publikum vrátila opätovne po dvoch rokoch. Prešov je však pre bratov Rasťa a Roba Kopinovcov výnimočnejší, ako iné slovenské mestá, v ktorých majú svojich fanúšikov. „Prešov je naše rodné mesto, preto je to pre nás trocha iné,“ povedal Rasťo Kopina, ktorý zároveň prezradil, že aj väčšina ich pesničiek sa rodí v Prešove. „Sme s týmto mestom úzko prepojení,“ zdôraznil pred vystúpením na pódiu v centre Prešova.  

Silné spojenie i významné jubileá

Nielen pre Prešov bol tento rok jubilejný, kedy sme si pripomínali 770. výročie od prvej písomnej zmienky. Pre skupinu Nocadeň bol taktiež okrúhly, kapela oslavovala 20 rokov od svojho vzniku. „Tento rok sme rekapitulovali, najprv vyšiel výberový album Introspekcia, potom sme odohrali narodeninové koncerty,“ opísal tento kalendárny rok charizmatický spevák. Pred pár dňami odpremiérovali vianočnú verziu skladby Buď hviezda. Jej nové aranžmá vzniklo v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, a takmer okamžite si skladba získala srdcia širokého publika. Aj keď v minulosti tvrdili, že nikdy vianočnú pieseň nenatočia, podľa Rasťových slov bolo načasovanie úžasné.

Vianoce sú o rodine

Známy hudobník tiež prezradil, že Vianoce strávia v kruhu rodiny. „Sme silne rodinne založení a aj Vianoce sú o tom, že sa všetci stretneme a že si to užijeme, ako keď sme boli malé deti,“ odkryl zo súkromia Rasťo Kopina a dodal, že chýbať nebudú vianočné rituály, ako napríklad to, že mama zazvoní zvončekom a potom si navzájom rozdajú darčeky. U Kopinovcov nebudú chýbať známe vianočné sklady na platniach Karla Gotta či Dariny Laščiakovej.

Prešovčanom prajú lásku...

Keďže sú Vianoce a tie sú aj o želaniach, čo praje Rasťo Kopina Prešovčanom? „Láska, láska, láska... Náš kamarát Jaris tvrdil, že Prešov je hlavné mesto lásky, tak nech tu stále zostane láska, nech sa medzi ľuďmi šíri a potom budú šťastní. Navyše v Prešove je koncentrovaný talent, preto prajem, nech ho Prešovčania využívajú, nech v tom naďalej napredujú a nech robia zvyšku Slovenska radosť.“

A čo plánujú „poslovia rockenrollu“ do najbližšieho obdobia? „Uvidíme, aké prídu ďalšie prekvapenia, chceme pokračovať v nastolenom tempe,  nechceme poľaviť,“ povedal Rasťo, ktorý zatiaľ necháva otvorené možnosti novým singlom, či novému albumu, „nechávam pootvorené dvere múze“.

***

Kapela zožala v Prešove veľký aplauz, neutíchajúci potlesk primäl skupinu zahrať aj bonusovú skladbu a skvelé vystúpenie tak dotvorilo úžasnú atmosféru na prešovskom námestí i vrchol adventu, ktorým žil Prešov uplynulé dni.

Prajeme skupine naďalej veľa úspechov a ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE!

Skladbu BUĎ HVIEZDA si môžete vypočuť: Nocadeň a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Nocadeň v Prešove

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Za rozhovor ďakuje V. Kmetóny Gazdová

 
 
ÚvodÚvodná stránka