Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Na turnaji Boccia v Prešove je víťazom každýVytlačiť
 

Boccia je šport, ktorý búra bariéry a spája všetkých ľudí. Na turnaji v ZOC Max Prešov sa stretli priaznivci tohto športu, aby dokázali, že medzi nimi môže byť víťazom naozaj každý.

Na turnaji Boccia v Prešove je víťazom každý„Som veľmi rada, že tu môžem byť s vami. Držím všetkým súťažiacim palce a verím, že tento šport osloví aj ďalších,“ povzbudila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová tých, ktorí dnes v ZOC Max propagovali tento menej tradičný, ale pre Prešov pomerne úspešný šport.

V tomto exhibičnom zápase medzi sebou súťažili 2 jedenásťčlenné tímy zložené z členov občianskeho združenia Barlička a ZOM Prešov, vrcholových hráčov, zamestnancov, dobrovoľníkov, podporovateľov a iných osobností. Na turnaji Boccia v Prešove je víťazom každý

V Prešove je Boccia veľmi obľúbená. Hráči občianskeho združenia ZOM Prešov sa chystajú dokonca reprezentovať Slovensko na Majstrovstvá Európy do Portugalska. 

Boccia je univerzálny šport určený nielen pre ľudí s hendikepom, ale aj pre zdravých športovcov. Dokonca sa od roku 1984 zaraďuje medzi paralympijské disciplíny. V súčasnosti sa hráva vo viac ako 50 krajinách sveta.

Na turnaji Boccia v Prešove je víťazom každýPodstatou súťaže je, aby hráč svoju loptu (tímy majú červené a modré lopty) dostal k hlavnej bielej lopte, bližšie ako súper. Tentoraz však medzi sebou súťažiaci nevystupovali ako rivali, ale navzájom sa povzbudzovali a tešili sa z každého vyhratého zápasu.


 
 
ÚvodÚvodná stránka