Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Na Prešov rally si zasúťažia aj deti – budú kresliťVytlačiť
 

Organizátori 24. ročníka Rally Prešov spolu s Mestským úradom v Prešove a regionálnym týždenníkom MY Prešovské noviny pripravili súťaž pre deti Základných umeleckých škôl v Prešove s automobilovou tematikou „NAMAĽUJ AUTO".

Do súťaže sa môžu zapojiť všetci žiaci Na Prešov rally si zasúťažia aj deti – budú kresliťprešovských Základných umeleckých škôl vo výtvarnom odbore bez rozdielu výtvarnej techniky. Súťaž je vyhlásená na obdobie od 28.marca do 12.apríla 2018 a do finále bude vybraných po desať najlepších prác z každej školy. Víťaza následne určí odborná porota menovaná vyhlasovateľom súťaže.

Tri najlepšie kresby budú odmenené vecnými cenami a možnosťou odštartovať troch pretekárov na slávnostnom štarte 24. Rally Prešov dňa 13.marca 2018 pred prešovskou radnicou. Rovnako tak budú kresby zverejnené na webovej stránke mesta Prešov, na webe Rally Prešov a v týždenníku MY Prešovské noviny.

„Deti vidíme často medzi divákmi na rôznych automobilových pretekoch. Chodia s rodičmi a zjavne sa im motoristický šport páči. Radi by sme preto podporili záujem mladej generácie o tento nádherný motoristický šport aj takýmto spôsobom. Veríme, že sa nám to podarí a pritiahneme ďalšie deti k športovým aktivitám," povedal šéf organizačného výboru prešovskej rely súťaže, Vladimír Bánoci.

„Deti sú naša budúcnosť a treba sa im venovať," pridáva sa aj Igor Drotár. „Teším sa preto každej aktivite, ktorou podporíme záujem našej mladej generácie o motoristický šport. Možno raz práve z niekto z nich, koho dnes takto zapálime pre autošport, sa stane našim nasledovníkom."

Súťažné práce môžu zástupcovia prešovských Základných umeleckých škôl doniesť na Mestský úrad v Prešove na Jarkovej 26 na Oddelenie školstva, mládeže a športu (p. Michal Semančík) najneskôr do 12.apríla 2018.


 
 
ÚvodÚvodná stránka