Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mikulášska nádielka pre všetky detiVytlačiť
 

Nedočkavosť a úprimná detská radosť. Aj týmito slovami sa dá opísať atmosféra blížiacich sa dní z pohľadu najmenších, ktorí si čoskoro začnú chystať vyčistené čižmičky, aby v nich našli sladké prekvapenie. Pomaly sa totiž blíži Deň sv. Mikuláša, ktorý je pre deti jedným z najobľúbenejších dní v roku.

Mikulášska nádielka pre všetky detiDeň sv. Mikuláša sa v Prešove už 23. rok spája s Mikulášskou nádielkou, ktorá sa tento rok uskutoční vo štvrtok 6. decembra 2018 na Deň sv. Mikuláša  o 16.00 na pešej zóne, a to kultúrnym programom, počas ktorého do centra mesta zavíta Mikuláš. Spolu s ním naši najmenší Prešovčania aj tento rok rozsvietia vianočný stromček, ktorý bude už tradične dominantou vianočnej výzdoby na námestí.

A aká by to bola Mikulášska návšteva bez vreca plného malých prekvapení, dobrej nálady a jeho dvoch pomocníkov – anjela a čerta? Atmosféru podujatia bude dotvárať aj kultúrny program v podobe pekných pesničiek a hudobných vystúpení, ktoré k prešovskej Mikulášskej nádielke na plnom námestí už neodmysliteľne patria.

Mikulášska nádielka pre všetky detiSúčasťou tohto dňa bude aj žrebovanie stovky cien. Súťaže sa môžu zúčastniť všetky prešovské deti vo veku do 15 rokov.

V súvislosti s Mikulášskou nádielkou bude Hlavná ulica 6.decembra 2018 uzavretá, a to v čase od 16:00 do 18:00 hod.

Súťažné letáky sú k dispozícii v budovách MsÚ. Po vyriešení úlohy je potrebné návratku poslať na adresu MsÚ (Jarková 24, Prešov, 080 01) alebo ju na MsÚ doručiť osobne do 5.12.2018.

Milé deti, čistite si čižmičky, pripravujte papučky, blíži sa Mikuláš! :-)


 
 
ÚvodÚvodná stránka