Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mikuláškovia si vyžiadajú uzávierkyVytlačiť
 

Dve Mikulášske akcie, ktoré Prešovčanov čakajú v najbližších dňoch, si vyžiadajú uzávierku Hlavnej ulice. Cestná premávka bude vedená po obchádzkovej trase, trolejbusovú dopravu nahradia autobusy.

Už túto nedeľu (3. decembra o 17:00 h) sa uskutoční Mikulášsky beh, v ktorom bežci pobežia v mikulášskych čiapkach. V poradí už 2. ročník akcie prináša aj novinky a prekvapenia. Vlani sa behu zúčastnílo vyše 250 účastníkov.

Mikuláš bude hlavnou témou aj 6. decembra, kedy to od 16:00 h na hlavnom pódiu v centre mesta začne žiť zaujímavým programom a skvelou zábavou najmenších Prešovčanov. Tí  v rámci podujatia Mikulášska nádielka privítajú nielen Mikuláša s batohom plným darov, ale aj jeho pomocníkov - Anjela a Čerta. Na zaplnenom námestí tak spoločne dotvoria atmosféru blížiacich sa Vianoc, tajomného očakávania či radostných pocitov z darčekov, ktoré Mikuláš bude rozdávať. 

S pomocou najmenších Prešovčanov Mikuláš rozsvieti aj vianočný strom, ktorý sa stane dominantou vianočnej výzdoby prešovského námestia.

***

Obe akcie si vyžiadajú úplnú uzávierku Hlavnej ulice v úseku od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s ulicou Hurbanistov v dĺžke cca 700 m.

MIKULÁŠSKY BEH 3.12.2017 v čase od 16:00 h do 19:30 h

MIKULÁŠSKA NÁDIELKA 6.12.2017 v čase od 16:00 h do 18:00 h

Obchádzková trasa cestnej premávky bude v oboch prípadoch vedená po priľahlých komunikáciách na ul. Duklianska, Vajanského, Grešova, Masarykova, Levočská, Remscheidská, Okružná a Štefánikova.

MHD bude presmerovaná po náhradnej trase cez ul. Levočská, Remscheidská, Okružná, Štefánikova a Masarykova. Trolejbusová doprava bude nahradená autobusovou, dočasne zriadená zastávka "len na výstup" bude na ul. Remscheidskej cca 150 - 200 m za križovatkou s ul. Levočskou.

Mikuláškovia si vyžiadajú uzávierky, ilustračné foto: clipart

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka