Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Metodický deň pre nové vedomostiVytlačiť
 

V Prešove sa budú vzdelávať pedagogickí zamestnanci škôl. Počas metodického dňa sa zamerajú aj na to ako pracovať so žiakmi s poruchami učenia.

Metodický deň pre nové vedomostiOddelenie školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Prešove v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom Bratislava, regionálnym pracoviskom v Prešove pripravuje už po tretí krát Metodický deň pre základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov a spoločného školského úradu.

Metodický deň sa uskutoční 17. 04. 2019 v priestoroch základných škôl a ZUŠ mesta Prešov, na Fakulte športu PU v Prešove, Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove a Strednej odbornej škole pedagogickej v Prešove.

Takáto forma vzájomného odovzdávania si informácií  je dôležitým prvkom v procese ďalšieho vzdelávania učiteľov v systéme celoživotného vzdelávania nevyhnutného v raste osobnostného a odborného rozvoja učiteľa.

Učitelia  podľa jednotlivých  aprobácií získajú nové vedomosti, poznatky a zručnosti v oblasti  aktivizujúcich metód, ktoré je možné uplatniť v rámci edukačného procesu.

Obsahom vzdelávania pre jednotlivé zoskupenia pedagógov podľa vyučovacích predmetov  bude nielen rozvíjanie  funkčnej gramotnosti u žiakov, ako pracovať so žiakmi s poruchami učenia, ale  aj  prezentácia osvedčených metód práce pri formovaní inkluzívneho modelu vzdelávania.


 
 
ÚvodÚvodná stránka