Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mestský klub pre seniorov Vytlačiť
 

Členovia prešovskej Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska sa môžu stretávať v nových klubových priestoroch. Zrekonštruovali si ich svojpomocne.

Mestský klub pre seniorov„Chcem sa poďakovať mestskému úradu, som vďačný aj poslancom, ktorí hlasovali za pridelenie priestorov pre nás, aj spoločnosti Prešov Real, s ktorou spolupracujeme, a ktorej zamestnanci nám pomáhali, aby sme to tu vybudovali tak, aby sme sa cítili dobre,“ uviedol Ján Čižmár,  predseda prešovskej Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) počas otvorenia Mestského Klubu JDS. Slávnostné prestrihnutie pásky v nových priestoroch sa uskutočnilo za účasti prešovského viceprimátora Vladimíra Feľbabu,  poslancov mestského zastupiteľstva i ďalších hostí. Tým sa oficiálne začala činnosť klubovne, ktorú členovia tejto seniorskej organizácie nájdu na Hlavnej 67.

Mestský klub pre seniorov„Nás, dôchodcov je  v Prešove veľa, ale sme radi, že sa nám podarilo vybaviť aspoň jednu miestnosť. Je to neveľký priestor, ale je náš. Chceme tu robiť všetko, čo zaujíma našich členov, ale tiež, aby si mali kde sadnúť a zaspomínať si na to, ako budovali a rozvíjali Prešov, keď boli aktívni,“ podotkol Ján Čižmár.

Priestory, ktoré seniori dostali od mesta, si zrekonštruovali sami. „Poďakovanie tak patrí aj našim členom, ktorí tu odpracovali mnoho hodín, angažovali sa a pomáhali, aby sme to opravili  a urobili všetko pre to, aby priestory mali dôstojnú a kultúrnu podobu,“ doplnil šéf prešovskej organizácie, ktorý nadšene rozprával, ako svojpomocne zrekonštruovali elektrinu, opravili steny i podlahy, vymaľovali i zariadili si ho. Mestský klub pre seniorov„Máme tu kanceláriu, väčšiu klubovú miestnosť i kuchynku a sociálne priestory. Nie je to veľké, ale je to naše,“ tešil sa a dodal: „Každý si musí uvedomiť, že raz bude starý a dôchodcovia potrebujú mať zázemie na svoje stretávanie sa, aby mali pocit, že spoločnosť ich ešte potrebuje.“

Nový Mestský klub JDS bude slúžiť členom všetkých základných organizácií na území mesta. V Prešove ma JDS aktuálne cca 1200 členov.


 
 
ÚvodÚvodná stránka