Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mestskí policajti zachraňovali život Vytlačiť
 

Vďaka rýchlej reakcii prešovských mestských policajtov sa podarilo zachrániť život, na ktorý si chcel siahnuť človek v zlom psychickom stave.

Niektoré telefonáty na tiesňovú linku 159 sa vymykajú z Mestská polícia Prešov bežných oznámení. Taký bol aj ten, v ktorom človek na druhej strane telefonickej linky prešovským mestským policajtom oznámil, že si chce siahnuť na život.

„Osoba, ktorá chcela spáchať samovraždu, bola evidentne v zlom psychickom stave.  Našťastie zrejme zapracoval pud sebazáchovy a túto skutočnosť nám dotyčná osoba oznámila  na tiesňovú linku 159,“ skonštatoval Slavomír Pavelka z prešovskej mestskej polície.

Nasledovala okamžitá reakcia našich príslušníkov. „Operátor hneď privolal rýchlu zdravotnú pomoc a ďalej komunikoval so zúfalým človekom. Medzitým k tejto osobe okamžite vyslal aj hliadku na preverenie  situácie, ktorá pri nej počkala až do príchodu zdravotníckeho personálu. Napokon našťastie všetko dobre dopadlo,“ uzavrel Slavomír Pavelka nevšedný prípad mestských policajtov so šťastným záverom.    


 
 
ÚvodÚvodná stránka