Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mesto v nás aj na VianoceVytlačiť
 

V piatok počas Vianočných programov patrilo pódium v centre mesta prešovskej kapele Komajota. Na sklonku adventného obdobia si tak Prešovčania spoločne s touto skupinou zaspievali aj známu skladbu, ktorá je, doslova skladbou Prešova, "Mesto v nás".

Známa kapela Komajota si v predvianočný čas pre Prešovčanov pripravila nie len úžasný koncert, ale aj priania a vinše, ktoré k tomuto obdobiu neodmysliteľne patria. "Prešovčanom prajem, aby mali obchvat a aby sa mali dobre v tomto krásnom meste," povedal s úsmevom Martin Husovský, ktorý verí, že Prešovčania boli k sebe tento rok milí a že to tak bude aj naďalej. "Mysím si, že mesto robia ľudia a preto by som zaprial Prešovu, aby sa stal legendárnym práve kvôli tomu, že tu budú žiť ľudia, kvôli ktorým sa tu oplatí byť," doplnil známy hudobník.

Vianoce sú podľa jeho slov skvelým obdobím a napriek tomu, že december bol pre kapelu dosť nabitým, veľmi sa na sviatky tešia. "Vianoce sú úplne skvelé a teším sa na Štedrý večer, keď uvidím svoje deti, ako si rozbalia darčeky, ktoré im prinesie Ježiško," prezradil M. Husovský.

Kapelu čaká do konca roka ešte jeden koncert, navyše, pred sebou majú zároveň aj veľké plány. "Máme v pláne vydať album, ktorý ešte nikto nikdy nespravil. Idea albumu je zaujímavá," odkrýva najbližšie obdobie prešovských hudobníkov spevák Martin a dodáva, že tento album by kapela chcela natočiť na jar.

***

Prešovčania si s kapelou Komajota ich známe piesne aj zaspievali a energia, ktorá bola úžasná, zotrvávala aj po odznení posledných tónov s neutíchajúcim potleskom.

A na záver vyslovil Martin Husovský vianočné želanie:

"Drahí milí Prešovčania, moji spoluobčania, ja Vám prajem, aby ste zažili krásne a hlavne pokojné sviatky, aby sa Vám splnilo všetko to, čo sa Vám doteraz nestihlo splniť, lebo počas Vianoc je taká šanca a nádej, že sa to splní vždy."

Komajota, Prešov na Vianoce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Za rozhovor ďakuje V. Kmetóny Gazdová
 

 
 
ÚvodÚvodná stránka