Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mesto Prešov poďakovalo dobrovoľníkom Vytlačiť
 

Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto - Milujem svoj kraj 2019 sa aj tento rok stretol s veľkým záujmom. Organizátori však ocenili nielen veľkú účasť, ale aj množstvo dobre vykonanej práce. Pri spoločnom stretnutí na radnici sa poďakovali všetkým, ktorí sa do tohto projektu zapojili.

Dobrovoľníkom poďakovalo mesto i krajLen v Prešove sa do podujatia zapojilo 2061 dobrovoľníkov, ktorí odviedli množstvo práce pre naše mesto. Vyčistili verejné priestranstvá, upratovali, natreli zábradlia, vyzbierali odpadky.

Organizátori podujatia sa preto na stretnutí v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove poďakovali všetkým, ktorí svojou pomocou prispeli ku skrášleniu a vyčisteniu jednotlivých miest.

Dobrovoľníkom poďakovalo mesto i kraj„Myslím si, že ste urobili kus veľkej a dobrej práce. Každým rokom sa zapája viac a viac ľudí, pretože je to krásna myšlienka a zaslúži sa pozornosť. A ja verím, že to tak bude aj do budúcna. Všetkým prajem už teraz veľa síl do ďalšieho ročníka," poďakoval sa zúčastneným aj organizátorom viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba a odovzdal im srdečný pozdrav a ďakovné listy od primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

„Súčasťou tohto všetkého je aj formovanie mladej generácie, vytvoriť záujem, vyvolať pocit, že všetko okolo nás nám patrí a my to chceme zveľadiť," uviedol Pavol Biroš za iniciatívu Kresťania v Prešove.

Dobrovoľníkom poďakovalo mesto i krajVlani sa v Prešove uskutočnil 2. ročník festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto”, ktorého cieľom bola dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení Prešova. Tento rok sa do projektu k mestu Prešov pripojil aj Prešovský samosprávny kraj a festival dostal nový názov.

Hlavnými organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov, kresťanské spoločenstvá, skauti, základné a stredné školy a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.


 
 
ÚvodÚvodná stránka