Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Mesto je k novým investíciám krok bližšieVytlačiť
 

Desiatka žiadostí o nenávratné finančné príspevky bola dnes mestským parlamentom odsúhlasená. Mesto sa bude uchádzať o európske zdroje, z ktorých plánuje financovať ďalšie cykloúseky, rekonštrukciu dvoch materských škôl i dva prestupné uzly, z ktorých jeden zahŕňa aj rekonštrukciu predstaničného priestoru.

 Na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov boli odsúhlasené návrhy na podanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Projektové zámery sa týkajú piatich úsekov cyklotrás v objeme takmer 2,8 mil. eur na Sekčovskej ulici od L. Novomeského po Šalgovík, úseku pozdĺž Mlynského náhonu od Kúpeľnej ulice po Vysokoškolský areál, v lokalite Pod Wilec hôrkou popri Mestskej hale, pozdĺž Masarykovej a Bajkalskej ulice. Viac ako deväťkilometrový úsek bude tvoriť cyklokomunikácia spájajúca Prešov s obcami Dulová Ves, Kokošovce a Zlatá Baňa.

Dva projekty sú na rozšírenie kapacít dvoch materských škôl, konkrétne na Čapajevovej a Važeckej ulici. Po ich rozšírení v objeme 1,2 mil. eur by sa zvýšila kapacita spolu o 48 detí.

Schválené bolo aj podanie žiadosti na modernizáciu a rekonštrukciu prestupného uzla na Masarykovej ulici - predstaničný priestor medzi železničnou a autobusovou stanicou vrátane podchodu i zastávok MHD v objeme 1,9 mil. eur. Miliónová investícia je plánovaná aj na projekt integrovanej dopravy pre MHD a SAD na zastávke na Levočskej ulici vrátane rekonštrukcie zastávok a zastávkového priestoru, vybudovania bezpečnostných prvkov, priechodu pre chodcov, osvetlenia, svetelnej signalizácie a inteligentných zastávok s prenosom údajov a hlasu, ako v prípade predstaničného priestoru.

Poslanci MsZ ocenili kvalitu pripraveného materiálu a podporilo ho všetkých 29 prítomných. Termíny na predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok sú stanovené od 28. februára do 31. marca 2017.  Po ich schválení sa s prácami začne ešte v tomto roku, mesto sa bude spolupodieľať 5 % financovaním. 

predstaničný priestor, Prešovcyklotrasy, Prešov

ilustračný obrázok, MsZ v Prešove


 
 
ÚvodÚvodná stránka